FHN: Ötən həftə 201 yanğına çıxış olub, 14 nəfər təxliyə edilib
Bildirilib ki, FHN-nin "112" qaynar telefon xəttinə daxil olmuş zənglər əsasında nazirliyin aidiyyatı qurumları tərəfindən ötən həftə ərzində 201 yanğına çıxış, 33 halda köməksiz vəziyyətdə qalma və 5 avtonəqliyyat qəzası faktı üzrə qəza-xilasetmə əməliyyatları həyata keçirilib. Görülmüş təcili və təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində yanğınların operativ söndürülməsi, insanların həyatının xilas olunması təmin edilib.
Ümumilikdə, nazirliyin qüvvələri tərəfindən ötən həftə ərzində 18-i azyaşlı olmaqla 56 nəfər xilas edilib, 14 nəfər təxliyə olunub, 2 nəfər xəsarət alıb, 1 nəfərin meyiti aidiyyəti üzrə təhvil verilib.скачать dle 11.3

МЧС: За минувшую неделю произошло 201 возгорание
Как сообщили в Министерстве по чрезвычайным ситуациям, на основании звонков, поступивших на горячую линию "112", сотрудники ведомства совершили 201 выезд на тушение пожаров, провели 33 спасательные операции по оказанию помощи людям, оказавшимся в беспомощном положении, а также ликвидировали последствия 5 дорожно-транспортных происшествий. В результате принятых срочных и неотложных мер обеспечено оперативное тушение пожаров и спасение человеческих жизней.
Всего за прошедшую неделю силами МЧС были спасены 56 человек, включая 18 детей, эвакуированы 14 человек, а тело одного погибшего было передано по назначению.