Azərbaycana casusluqda ittiham olunan erməni konsul özünü təqsirli bilmir
Azərbaycanın xeyrinə dövlətə xəyanətdə ittiham olunan Ermənistan XİN-in diplomatik korpusunun əməkdaşı - Avstriyadakı konsul Aşxen Aleksanyan təqsirini etiraf etmir.
Bu barədə Ermənistan KİV-ləri mənbəyə istinadən məlumat yayıb.
Onun vəkilləri Abqar Poqosyan və Tavros Gevorkyan ittihamları şərh etməkdən imtina ediblər.
Ermənistan İstintaq Komitəsi Aleksanyanın iş üzrə yeganə fiqurant olduğunu və iyun ayında ona qarşı dövlətə xəyanət maddəsi üzrə cinayət işinin açıldığını təsdiqləyib.
O, avqustun 29-da saxlanılıb. Bundan dərhal sonra Milli Təhlükəsizlik Xidməti XİN-in binasında hərtərəfli axtarış aparıb - kompüterlər yoxlanılıb və sənədlər araşdırılıb.

Обвиняемая в шпионаже в пользу Азербайджана консул Армении в Австрии не признает вину
Ее адвокаты Абгар Погосян и Таврос Геворкян отказались комментировать обвинения, но сообщили, что обжаловали арест в вышестоящей инстанции.
В Следственном комитете (СК) Армении подтвердили, что Алексанян - единственная фигурантка дела и была под стражей на момент завершения предварительного следствия. В ведомстве не раскрыли детали дела. СК подтвердил возбуждение уголовного дела о госизмене против Алексанян в июне.
Ее задержали 29 августа. Сразу после задержания Служба нацбезопасности (СНБ) провела в здании МИД полный обыск: проверялись компьютеры и изучались документы.