İntim videolar çəkən FHN polkovniki vaxtından əvvəl azadlıq istəyir
Xidməti otağında çəkdiyi intim videolarla gündəmə gələn polkovnik Zaur Mirzəyev cəza müddətinin axırına kimi həbsdə qalmaq istəmir.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, o vaxtından əvvəl cəzadan azad edilməsi üçün məhkəməyə müraciət edib.
Məhkum ərizəsində cəzaçəkmə müəssisəsinin müsbət rəyini də nəzərə alaraq 3 il 3 aylıq həbs cəzasının qalan 2 ayının şərti hesab edilməsini xahiş edib.
Amma məhkəmə onun müraciətini rədd edib, həbsinin davamına qərar verilib.
Maraqlıdır ki, polkovnik bu ilin mayında da azadlığa buraxılması üçün məhkəməyə müraciət etmişdi. Lakin məhkəmə qərarını elan etmədən Mirzəyev ərizəsini geri götürmüşdü.
Qeyd edək ki, Z.Mirzəyev Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti rəisinin köməkçisi olub. O, xidməti otağındakı intim videolar qalmaqlından sonra həbs edilib.скачать dle 11.3

Суд отказал полковнику МЧС Зауру Мирзоеву в досрочном освобождении
Полковник Зауp Мирзоев, прославившийся интимными видео, снятыми в своем служебном кабинете, не хочет оставаться под стражей до конца срока.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, он подал в суд ходатайство об условно-досрочном освобождении.
В своем заявлении к суду он, опираясь на положительную характеристику исправительного учреждения, просил заменить оставшиеся два месяца из 3 лет и 3 месяцев заключения на условный срок.
Однако суд отклонил его обращение и постановил продлить срок содержания под стражей.
Примечательно, что в мае этого года полковник также подавал прошение о досрочном освобождении, но до оглашения решения суда отозвал заявление.
Отметим, что полковник внутренней службы Заур Мирзоев занимал должность помощника начальника Государственной службы пожарной охраны Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджана. Он был арестован после скандала с интимными видео, снятыми в его служебном кабинете.скачать dle 11.3