Aleksandar Vuçiç: "Prezident İlham Əliyev əsl dostdur"
"Azərbaycan və Prezident İlham Əliyev bizim strateji tərəfdaşımız və hətta əsl dostdur və indiki dünyada bunu hər kəs haqqında demək asan deyil".
xəbər verir ki, bu sözləri AZƏRTAC-a açıqlamasında Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç deyib.
O bildirib ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev təkcə Serbiyada tanınmış lider deyil, həm də Serbiya xalqının sevdiyi şəxsdir.
"Eyni zamanda, biz müxtəlif səviyyələrdə əməkdaşlığımızı genişləndirdik. Bir gün əvvəl parlament sədrimiz Bakıda, sizin ölkənizdə oldu və biz kənd təsərrüfatından tutmuş hərbi-texniki əməkdaşlığa qədər müxtəlif sahələrdə, müxtəlif məsələlərdə əməkdaşlıq edirik. Biz bunu gələcəkdə də edəcəyik, əməkdaşlığın səviyyəsini yüksəldəcəyik və təkmilləşdirəcəyik. Azərbaycanlı dostlarımıza və qardaşım Prezident İlham Əliyevə ən xoş arzularımı çatdırıram", - deyə Serbiya Prezidenti əlavə edib.скачать dle 11.3

Александр Вучич: Президент Ильхам Алиев - настоящий друг
Азербайджан и Президент Ильхам Алиев - наши стратегические партнеры и настоящие друзья, в современном мире нелегко сказать это о ком-либо.
Об этом АЗЕРТАДЖ заявил президент Сербии Александр Вучич.
Он отметил, что Президент Азербайджана Ильхам Алиев - не только известный в Сербии лидер, но и человек, любимый сербским народом.
"В то же время мы расширили наше сотрудничество на различных уровнях. Накануне в Баку, в вашей стране, был наш спикер парламента, и мы сотрудничаем в различных областях и по различным вопросам, от сельского хозяйства до военно-технического сотрудничества. Мы будем делать это и в будущем, будем повышать и совершенствовать уровень сотрудничества. Передаю наилучшие пожелания нашим азербайджанским друзьям и моему брату, Президенту Ильхаму Алиеву", - добавил президент Сербии.скачать dle 11.3