"Mafiya" oyununda düşən davaya görə elektron qolbaq taxıldı
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa az ağır zərər vurma da və xuliqanlıqda təqsirləndirilən Yusif Həmidovun (adı, soyadı şərtidir) barəsindəki hökmdən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası yekunlaşıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Murad Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
İttihama görə, təqsirləndirilən Yusif Həmidov 18 may 2024-cü il tarixdə, saat 00:20-də Bakı şəhəri, Xətai rayonu, A.Cəlilov küçəsində fəaliyyət göstərən kafelərdən birində "Mafiya" oyununun qaydalarına riayət edilməməsi səbəbindən zərərçəkmiş Mahal Quliyevlə (adı, soyadı şərtidir) mübahisə edib. Bu zaman o, heç bir əsaslı səbəb olmadan ictimai qaydanı kobud şəkildə pozub və şəxs üzərində zor tətbiq edərək xuliqanlıq edib.
Təqsirləndirilən şəxs zərərçəkmişin bel nahiyəsindən tutaraq yerə yıxıb, ona yumruq zərbələri yetirərək xəsarət yetirib.
Xətai Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə Yusif Həmidov 3 il müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması (elektron qolbaq) cəzası ilə məhkum edilib.скачать dle 11.3

Суд принял решение по делу о драке во время игры в "Мафию"
В Бакинском апелляционном суде была рассмотрена жалоба на приговор в отношении Юсифа Гамидова (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в умышленном причинении менее тяжкого вреда здоровью и хулиганстве.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на pravda.az, судебное заседание под председательством судьи Мурада Мамедова завершилось оглашением решения.
Согласно постановлению, суд не удовлетворил апелляцию.
Согласно материалам дела, 18 мая 2024 года около 00:20 в одном из кафе на улице Афияддина Джалилова в Хатаинском районе Баку между Юсифом Гамидовым и пострадавшим Махалом Гулиевым возник конфликт из-за несоблюдения правил игры "Мафия". В ходе спора обвиняемый безо всякой причины грубо нарушил общественный порядок, применив насилие в отношении оппонента.
Гамидов схватил потерпевшего за талию, повалил на землю и несколько раз ударил кулаком, причинив ему телесные повреждения.
Хатаинский районный суд приговорил Юсифа Гамидова к трём годам ограничения свободы с ношением электронного браслета.скачать dle 11.3