Rusiya ordusuna məxsus dron Polşada yaşayış evinə çırpılıb
Polşanın hava məkanına daxil olan Rusiya PUA-sı Lüblin vilayətinin Vırıki şəhərindəki yaşayış evinə çırpılıb.
Bu barədə "Polsat News" hüquq-mühafizə orqanlarına istinadən məlumat yayıb.
Telekanalın məlumatına görə, fərdi yaşayış evinin dam örtüyü, eləcə də ona bitişik avtomobil dayanacağı qismən zədələnib.
"İnsanlar partlayış səsi eşidib, eyni zamanda, səmada Polşa ordusunun qırıcılarını görüblər. Vəziyyət kifayət qədər mürəkkəb və həyəcanlıdır, sakinlər, həqiqətən, ciddi narahatdırlar", - Vırıki şəhərin meri Mariuş Zanko bildirib.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Polşanın Baş naziri Donald Tusk sentyabrın 10-da ölkənin hava məkanının Rusiya dronları tərəfindən pozulduğunu təsdiq edib.скачать dle 11.3

В Польше сообщили, что обломки БПЛА упали на жилой дом
Один из залетевших в воздушное пространство Польши БПЛА попал в жилой дом на территории Люблинского воеводства.
Об этом сообщает Polsat News.
По данным телеканала, частично повреждена крыша частного дома, а также прилегающая парковка с автомобилем. Никто не пострадал.
Polsat News со ссылкой на заявление правоохранительных органов сообщает, что обломки упали на жилой дом в городе Вырыки-Воля.
"Люди слышали взрыв, а также видели польские истребители. Ситуация довольно сложная и тревожная; жители действительно испытывают серьезную обеспокоенность", - заявил мэр города Мариуш Занько.скачать dle 11.3