Sabiq nazir müavini işdən çıxarıldı: Yeni vəzifə verildi
Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən Milli Aerokosmik Agentliyi (MAKA) Ekologiya İnstitutunun direktoru işdən çıxarılıb.
"Qaynarinfo"ya istinadla xəbər verir ki, müvafiq əmrlə meliorator alim, texnika elmləri doktoru, professor Bəhrəm Əliyev Ekologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsindən azad edilib.
Digər əmrlə o, Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən Təbii Ehtiyatların Kosmik Tədqiqi İnstitutunun direktor müavini təyin edilib.
Qeyd edək ki, 2 sentyabr 1955-ci ildə anadan olan Bəhrəm Əliyev 2019-cu ildən Ekologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini tuturdu. O, 2005-13-cü illərdə kənd təsərrüfatı nazirinin müavini vəzifəsində çalışıb.скачать dle 11.3

Экс-замминистра освобожден от должности
Ученый-мелиоратор, доктор технических наук, профессор Бахрам Алиев освобожден от должности директора Института экологии Национального аэрокосмического агентства при Министерстве оборонной промышленности.
Как сообщает Qaynarinfo, другим приказом министра он назначен заместителем директора Института космических исследований природных ресурсов при Миноборонпроме.
Отметим, что Бахрам Алиев родился в 1955 году. Он занимал должность директора Института экологии с 2019 года, в 2005-2013 годах работал заместителем министра сельского хозяйства.