Ailədaxili mübahisə faciəyə çevrildi – Ərinə 9 bıçaq zərbəsi vuran qadın HƏBS EDİLDİ
Bakının Nizami rayonunda kirayə yaşadıqları mənzildə Aynur Həsənova (soyadı şərtidir) ərini qısqanclıq və ailə mübahisəsi zəminində bıçaqla vurub.
Baku.ws-ə istinadla xəbər verir ki, hadisə zamanı kişi sərxoş və yatmış vəziyyətdə olduğundan köməksiz olub.
Aynur ona döş qəfəsi, qarın, boyun və ayaq nahiyələrindən cəmi 9 bıçaq zərbəsi vurub.
Zərərçəkmiş aldığı ağır xəsarətlərə baxmayaraq, özü təcili tibbi yardım çağıraraq xəstəxanaya çatdırılıb və həyatı xilas edilib.
Məhkəmədə Aynur özünü təqsirli bilməyərək, ərini öldürmək niyyətinin olmadığını iddia etsə də, ilkin ifadəsində və mobil telefon mesajlarında qəsdən öldürmə niyyətini etiraf edib. Şahidlər, o cümlədən Aynurun anası və qardaşı, ailədə tez-tez mübahisələrin olduğunu, onun həyat yoldaşı Sakitin içki aludəçisi olduğunu və Aynurun dəfələrlə boşanmaq istədiyini təsdiqləyiblər.
Hadisə yerinə baxış, məhkəmə-tibbi ekspertiza və mobil telefon yazışmaları kimi sübutlar Aynurun qəsdən öldürməyə cəhd etdiyini sübuta yetirib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsi Aynur Həsənovanın iki azyaşlı övladının olmasını və zərərçəkmişlə barışıq əldə etməsini cəzanı yüngülləşdirən hallar kimi qiymətləndirib. O, 11 il 3 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

Семейный конфликт обернулся трагедией: женщина нанесла мужу 9 ножевых ударов
В Низаминском районе Баку на почве ревности и семейного конфликта Айнур Гасанова (имя и фамилия условные - ред.) нанесла мужу ножевые ранения в квартире, которую они снимали.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на baku.ws, в момент происшествия мужчина находился в состоянии алкогольного опьянения и спал, поэтому не мог оказать сопротивления.
Согласно информации, женщина нанесла супругу девять ножевых ударов в область грудной клетки, живота, шеи и ног. Несмотря на тяжелые ранения, пострадавший сумел самостоятельно вызвать скорую помощь. Мужчину доставили в больницу, где врачи спасли ему жизнь.
На суде А.Гасанова не признала себя виновной, утверждая, что не имела намерения убить мужа. Однако в своих первых показаниях и переписке на мобильном телефоне она признавалась в намерении совершить умышленное убийство. Свидетели, среди которых мать и брат женщины, подтвердили, что в семье часто происходили ссоры, супруг Сакит злоупотреблял алкоголем, а сама А.Гасанова не раз заявляла о намерении развестись.
Осмотр места происшествия, судебно-медицинская экспертиза и данные переписки стали доказательствами попытки умышленного убийства.
Бакинский суд по тяжким преступлениям оценил наличие у подсудимой двух малолетних детей и примирение с потерпевшим как смягчающие обстоятельства. В результате А.Гасанова была приговорена к 11 годам и 3 месяцам лишения свободы.скачать dle 11.3