21.08.2025 18:14 858
İş materiallarından aydın olur ki, təqsirləndirilən şəxs vətəndaşlardan birini Quba rayonu, Elşad Bayramov adına Alpan kənd tam orta məktəbinə direktor vəzifəsinə təyin etdirəcəyini vəd edərək, bunun müqabilində ondan 20 000 manat pul alıb. Lakin o, vədinə əməl etməyib.
Təqsirləndirilən şəxs bundan başqa üç nəfərə qarşı da dələduzluq cinayəti törədib. Ona qarşı, həmçinin oğurluq ittihamı da irəli sürülüb.
Cinayət işinə Səbail Rayon Məhkəməsində baxılıb. Məhkəmənin hökmü ilə təqsirləndirilən şəxs dörd il altı ay üç gün azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

21.08.2025 18:14 936
Из материалов дела следует, что обвиняемый обещал содействие в назначении одного из граждан на должность директора средней школы имени Эльшада Байрамова села Алпан Губинского района, получив за это 20 000 манатов. Однако своего обещания не сдержал.
Обвиняемый также совершил мошенничество в отношении трёх других лиц. Кроме того, ему предъявлено обвинение в краже.
Уголовное дело рассматривалось в Сабаильском районном суде. Суд приговорил обвиняемого к 4 годам, 6 месяцам и 3 суткам лишения свободы.скачать dle 11.3