"Qarabağ"ın oyununa təyinat alan hakim daha əvvəl "Neftçi"nin matçını idarə edib
"Qarabağ"ın Macarıstanda "Ferentsvaroş"a qarşı keçirəyi UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyununa təyinat alan portuqaliyalı hakim Juan Pedru da Silva Pineyru daha əvvəl bir dəfə Azərbaycan komandasının qarşılaşmasını idarə edib.
"Report"un məlumatına görə, 37 yaşlı ədalət təmsilçisi 2021-ci ildə "Neftçi"nin matçında iş başında olub.
FIFA referisi həmin vaxt "ağ-qaralar"ın Yunanıstanda "Olimpiakos"a uduzduğu (0:1) Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsinin cavab görüşündə baş hakim olub. Pineyru meydan sahiblərindən Madi Kamaraya, "Neftçi"də isə Mert Çelikə qırmızı vərəqə göstərib.
2016-cı ildən beynəlxalq oyunlara təyinat alan hakim avqustun 13-də Fransanın PSJ və İngiltərənin "Tottenhem" komandaları arasında keçirilmiş UEFA Superkubok matçını da idarə edib. Həmin görüşdə azərbaycanlı FIFA referisi Elçin Məsiyev dördüncü hakim olub.
Qeyd edək ki, "Ferentsvaroş" - "Qarabağ" oyunu avqustun 19-da, Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da start götürəcək. Cavab qarşılaşması avqustun 27-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda, saat 20:45-də başlayacaq.скачать dle 11.3

Назначенный на матч "Карабаха" арбитр ранее обслуживал игру "Нефтчи"
Португальский судья Жуан Педру да Силва Пинейру, назначенный на первый матч раунда плей-офф Лиги чемпионов УЕФА между "Карабахом" и "Ференцварошем" в Венгрии, ранее уже обслуживал встречу другой азербайджанской команды "Нефтчи".
Как сообщает Report, 37-летний рефери ФИФА в 2021 году был главным судьей ответного матча второго квалификационного раунда Лиги чемпионов, в котором "Нефтчи" уступил "Олимпиакосу" (0:1) в Греции. Тогда представитель судейского корпуса показал красные карточки Мади Камара из команды хозяев и Мерту Челику из бакинского клуба.
Отметим, что матч "Ференцварош" - "Карабах" начнется 19 августа в 23:00 по бакинскому времени. Ответная встреча пройдет 27 августа на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова в 20:45.скачать dle 11.3