Azərbaycan hərbçiləri Pakistanda paradda iştirak ediblər - Video
Pakistanın paytaxtı İslamabad şəhərində ilk dəfə Müstəqillik Günü və "Haqqın qələbəsi"nə həsr edilmiş hərbi parad keçirilib.
Bu barədə Median.Az Müdafiə Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, paradı Pakistanın siyasi və hərbi rəhbərliyi ilə yanaşı, müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev, Azərbaycanın Pakistandakı səfirliyi və hərbi attaşelik aparatının nümayəndələri, eləcə də digər rəsmi qonaqlar izləyiblər.
Müxtəlif ölkələrin silahlı qüvvələrinin nümayəndələrinin qatıldığı tədbridə ölkəni Azərbaycan Ordusunun parad heyəti təmsil edib.скачать dle 11.3

Азербайджанские военнослужащие приняли участие в военном параде в Пакистане - Видео
13 августа в Исламабаде (Пакистан) прошел военный парад, впервые посвященный Дню независимости и Торжеству справедливости.
Об этом Median.Az сообщили в Министерстве обороны.
За парадом, наряду с военно-политическим руководством Пакистана, наблюдали первый заместитель министра обороны - начальник Генерального штаба азербайджанской армии генерал-полковник Керим Велиев, представители посольства нашей страны в Исламской Республике Пакистан и аппарата военного атташе, а также другие официальные гости.
В военном параде, в котором участвовали представители вооруженных сил различных стран, Азербайджан был представлен парадным расчетом азербайджанской армии.скачать dle 11.3