"IrAero" aviaşirkəti Perm-Bakı birbaşa reyslərinin icra müddətini uzatdı
Rusiya "IrAero" aviaşirkəti Perm və Bakı arasında birbaşa reyslərin yerinə yetirilməsi proqramının uzadılması barədə qərar qəbul edib.
Bu barədə Perm aeroportunun rəsmi saytında xəbər verilib.
Bildirilib ki, əvvəlki uçuş cədvəlinə əsasən, "Superjet" təyyarələri bazar günləri saat 20:00-da (yerli vaxtla) yola düşürdü.
"2025-ci il noyabrın 1-dən etibarən Permdən Bakıya reyslər şənbə günləri həyata keçiriləcək, uçuş saat 17:55-ə planlaşdırılıb. Uçuş proqramı 2026-cı il martın 28-dək davam edəcək", - deyə məlumatda vurğulanıb.
Xatırladaq ki, bundan əvvəl Azərbaycan paytaxtına uçuş proqramı 2025-ci ilin oktyabrına qədər təsdiqlənmişdi.скачать dle 11.3

Авиакомпания "ИрАэро" продлила прямые рейсы между Пермью и Баку » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Авиакомпания "ИрАэро" продлила прямые рейсы между Пермью и Баку
Российская авиакомпания "ИрАэро" приняла решение о продлении выполнения прямых рейсов между Пермью и Баку.
Изначально программа полетов в столицу Азербайджана была утверждена до октября 2025 года. В рамках прежнего расписания перелеты на воздушных судах Superjet осуществлялись по воскресеньям с отправлением в 20:00 (по местному времени).
"Начиная с 1 ноября 2025 года рейсы из Перми в Баку будут выполняться по субботам, вылет запланирован на 17:55. Полетная программа продлится до 28 марта 2026 года", - говорится в сообщении на сайте аэропорта Большое Савино.скачать dle 11.3