Prezident 10 il əvvəlki fərmanını "Qrant haqqında" yeni qanuna uyğunlaşdırıb
Prezident İlham Əliyev 21 oktyabr 2015-ci il tarixli "Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən, fəaliyyət sahələrinə uyğun olaraq hüquqi və fiziki şəxslərə qrant verə bilən qurumların siyahısının təsdiq edilməsi haqqında" Fərmanında dəyişiklik edib.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı dövlət başçısı yeni fərman imzalayıb.
Fərmana əsasən, 10 il əvvəl imzalanmış fərman artıq "Dövlət büdcəsindən maliyyələşdirilən, fəaliyyət sahələrinə uyğun olaraq hüquqi və fiziki şəxslərə, habelə bələdiyyələrə qrant verə bilən qurumların siyahısının təsdiq edilməsi" haqqındadır. Bu dəyişiklik "Qrant haqqında" Qanunun dəyişməsi ilə bağlıdır.скачать dle 11.3

Президент Азербайджана внес изменения в указ 10-летней давности
Президент Азербайджана Ильхам Алиев внес изменения в указ от 21 октября 2015 года "Об утверждении списка организаций, финансируемых из государственного бюджета, которые могут предоставлять гранты юридическим и физическим лицам в соответствии со сферами их деятельности".
Как сообщает Report, глава государства подписал новый указ, вносящий соответствующие коррективы.
Согласно указу, документ десятилетней давности теперь называется "Об утверждении списка организаций, финансируемых из государственного бюджета, которые могут предоставлять гранты юридическим и физическим лицам, а также муниципалитетам в соответствии со сферами их деятельности". Данное изменение связано с обновлением закона "О грантах".скачать dle 11.3