Bakıda məktəbdə nöqsan aşkarlanıb, direktora töhmət verilib
Paytaxtdakı 201 nömrəli tam orta məktəbdə Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) tərəfindən monitorinq aparılıb.
Bidirilib ki, monitorinq zamanı təlim-tərbiyə prosesi, tədris-pedaqoji və metodiki işin təşkili, eləcə də bir sıra digər müvafiq istiqamətlər üzrə yoxlamalar aparıb. Monitorinq nəticəsində bir sıra nöqsanlar aşkar edilib.
Əmək funksiyası üzrə vəzifə öhdəliklərini keyfiyyətsiz yerinə yetirdiyinə görə Bakı şəhəri 201 nömrəli tam orta məktəbin direkoru Əliyeva Afaq Asif qızına Əmək Məcəlləsinin 186-cı maddəsinin 2-ci hissəsinin “a” bəndinə əsasən töhmət verilib. Gələcəkdə analoji hallara yol verəcəyi təqdirdə barəsində daha ciddi intizam tənbehi tədbirinin tətbiq ediləcəyi nəzərə çatdırılıb.
Qeyd edək ki, təhsil müəssisələrində aparılan monitorinqlər davamlı xarakter daşıyır və aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı qanunvericiliyə uyğun tədbirlərin görülməsi təmin edilir.
Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl 201 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Afaq Əliyevanın vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etməsi iddiası ilə bağlı səs yazıları yayılmışdı.скачать dle 11.3

Управление образования Баку провело мониторинг в средней школе, директору объявлен выговор
Была проведена проверка учебно-воспитательного процесса, организации учебно-педагогической и методической работы, а также по ряду других соответствующих направлений. По результатам мониторинга был выявлен ряд недочетов.
За некачественное выполнение должностных обязанностей директору средней школы №201 города Баку Алиевой Афаг Асиф гызы был объявлен выговор. Директора предупредили, что в случае повторения подобных инцидентов в будущем к ней будут применены более строгие меры дисциплинарного взыскания.
Напомним, что некоторое время назад была распространена аудиозапись с обвинениями в злоупотреблении должностными полномочиями директора средней школы №201 Афаг Алиевой.
Об этом сообщили в Управлении.