Musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə qəbul imtahanlarının nəticələri elan olunub
Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə 2025/2026-cı tədris ili üzrə I və VIII siniflərə qəbul imtahanlarının nəticələri elan olunub.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, namizədlər nəticələrlə “exam.culture.az” portalı vasitəsilə tanış ola bilərlər.
İmtahan nəticəsindən narazı olan namizədlər 16-18 iyul tarixlərində “MyCulture” vahid şəxsi kabineti vasitəsilə apellyasiya müraciəti edə bilərlər. Müraciətlərə 10 iş günü ərzində baxılacaq.
Qeyd edək ki, məktəb və ixtisas seçimi apellyasiya prosesi yekunlaşdıqdan sonra “MyCulture” şəxsi kabineti üzərindən aparılacaq.скачать dle 11.3

Обнародованы результаты вступительных экзаменов в школы музыки и искусства » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Обнародованы результаты вступительных экзаменов в школы музыки и искусства
Обнародованы результаты вступительных экзаменов в музыкальные и художественные школы и центры, действующие в системе Министерства культуры, для I и VIII классов на 2025/2026 учебный год.
Как сообщили в Министерстве, кандидаты могут ознакомиться с результатами через портал exam.culture.az.
Недовольные результатами экзамена могут подать апелляцию через личный кабинет MyCulture с 16 по 18 июля. Заявления будут рассмотрены в течение 10 рабочих дней.
Выбор школы и специальности будет осуществляться через личный кабинет MyCulture после завершения процедуры апелляции.скачать dle 11.3