Bakıda və Abşeronda unun topdansatış qiyməti azalıb
Bildirilib ki, iyulun 7-nə Azərbaycanda un istehsalçılarının topdansatış məntəqələrində 50 kiloqramlıq un kisəsinin qiyməti 25.8-28 manat arasında dəyişib.
Həmçinin, bu göstərici ötən həftə ilə dəyişməyib.
O cümlədən, Bakı şəhərində və Abşeron rayonunda unun topdansatış qiyməti 26.5-27.3 manat arasında dəyişib. Minimum qiymət dəyişməz qalıb, maksimum qiymət isə 0.7% azalıb.
Ölkə üzrə unun ən aşağı topdansatış qiyməti Şabran rayonunda qeydə alınıb və 25.8 manat təşkil edib ki, bu da 1 həftə əvvələ nisbətən eynidir.
Ən yüksək qiymət isə Gəncə şəhərində müşahidə olunub - burada 50 kiloqramlıq un kisəsi 28 manata satılıb ki, bu da həftəlik müqayisədə eynidir.скачать dle 11.3

Объявлены оптовые цены на муку в Азербайджане
Цена 50-килограммового мешка муки в оптовых пунктах производителей этого продукта в Азербайджане по состоянию на 7 июля варьировалась в пределах 25.8-28 манатов, в том числе в городе Баку и Абшеронском районе - около 26.5-27.3 манатов.
Об этом сообщили в Государственном агентстве по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком.
Минимальная цена осталась неизменной, а максимальная цена снизилась на 0.7%. Самая низкая оптовая цена на муку по стране зафиксирована в Шабранском районе (25.8 маната), а самая высокая - в Гяндже (28 манатов).скачать dle 11.3