Azərbaycanda unun topdansatış qiymətləri açıqlanıb
Aprelin 28-nə olan məlumata görə, Azərbaycandakı un istehsalçılarının topdansatış məntəqələrində 50 kq-lıq un kisəsinin satış qiyməti 26.6-28.2 manat, o cümlədən Bakı şəhərində və Abşeron rayonunda 27-27.4 manat civarında dəyişib.
"Ölkə üzrə unun ən aşağı topdansatış qiyməti 26.6 manat olmaqla Şabran rayonunda, ən yüksək topdansatış qiyməti 28.2 manat olmaqla Gəncə şəhərində qeydə alınıb", - deyə məlumatda qeyd olunub.
Xatırladaq ki, aprelin 22-nə olan məlumata görə, Azərbaycandakı un istehsalçılarının topdansatış məntəqələrində 50 kq-lıq un kisəsinin satış qiyməti 26.8-28.2 manat, o cümlədən Bakı şəhərində və Abşeron rayonunda 27-27.4 manat civarında dəyişib. Ölkə üzrə unun ən aşağı topdansatış qiyməti 26.6 manat olmaqla Şabran rayonunda, ən yüksək topdansatış qiyməti 28.2 manat olmaqla Gəncə şəhərində qeydə alınıb.скачать dle 11.3

Объявлены последние оптовые цены на муку в Азербайджане
28 апреля в Азербайджане оптовые цены на мешок муки весом 50 кг варьировались от 26.6 до 28.2 маната, в том числе в городе Баку и Абшеронском районе - от 27 до 27.4 маната.
Об этом сообщили в Государственном агентстве по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком при Президенте.
"По стране самая низкая оптовая цена муки зафиксирована в Шабранском районе - 26.6 маната, самая высокая - в городе Гянджа, 28.2 маната", - подчеркивается в информации.
Напомним, что 22 апреля в Азербайджане оптовые цены на мешок муки весом 50 кг варьировались от 26.8 до 28.2 маната, в том числе в городе Баку и Абшеронском районе - от 27 до 27.4 маната. По стране самая низкая оптовая цена муки была зафиксирована в Шабранском районе - 26.6 маната, самая высокая в городе Гянджа - 28.2 маната.скачать dle 11.3