Mirzoyan: Ermənistan Azərbaycan və Türkiyə ilə normallaşmada maraqlıdır
yerli KİV-lərə istinadən xəbər verir ki, bunu Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan Çin Mərkəzi Televiziyasına (CGTN) müsahibəsində bildirib.
"Biz təkcə sərhədlərimizdə deyil, digər regionlarda və daha geniş coğrafiyalarda da sülhün qurulmasına can atırıq. Bu mənada bizim yanaşmalarımız Çinin yanaşmalarına çox yaxındır. Biz Azərbaycanla danışıqlar aparırıq", - o qeyd edib.
A.Mirzoyanın sözlərinə görə, tərəflər sülh sazişinin layihəsi üzrə razılığa gəliblər.
"İndi biz bu sazişi imzalamağa və sonra ratifikasiya etməyə hazırıq. Eyni zamanda, qərb qonşumuz olan Türkiyə ilə münasibətlərimizi nizamlamağa çalışırıq", - XİN başçısı bildirib.скачать dle 11.3

Армения заинтересована в установлении мира на Южном Кавказе.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом глава МИД Армении Арарат Мирзоян заявил в интервью Центральному телевидению Китая (CGTN).
"Мы стремимся к установлению мира не только на наших границах, но и в других регионах и более широких географиях. И в этом смысле наши подходы, как мы понимаем, очень близки к подходам КНР. Мы ведем переговоры с Азербайджаном", - отметил он.
По его словам, стороны достигли согласия по проекту мирного соглашения.
"Сейчас мы готовы подписать и затем ратифицировать это соглашение. Мы также стремимся урегулировать наши отношения с нашим западным соседом — Турцией", - отметил он.