Ötən ay 30 minə yaxın əcnəbi Azərbaycanda qeydiyyata alınmaq üçün müraciət edib
DMX-dən verilən məlumata görə, müraciətlərdən 28 min 322-si əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycanda olduğu yer üzrə qeydiyyata alınması ilə bağlı olub.
Azərbaycanda yaşama icazələrinin alınması və müddətinin uzadılması ilə bağlı 6 min 297 nəfər müraciət edib.
Bundan başqa, müraciətlərdən 11 min 26-sı Azərbaycan vətəndaşlığına mənsubiyyətin müəyyənləşdirilməsi, 1 175-i isə əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycanda haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olması üçün iş icazəsinin alınması və müddətinin uzadılması ilə bağlı olub.скачать dle 11.3

Государственная миграционная служба Азербайджана (ГМС) зарегистрировала в мае этого года 47 755 обращений от граждан.
28 322 обращения касались регистрации иностранцев и лиц без гражданства по месту пребывания в Азербайджане.
Согласно данным ГМС, 6 297 человек подали заявки на получение или продление разрешения на проживание в стране.
Также было зафиксировано 11 026 обращений по вопросам определения принадлежности к гражданству Азербайджана и 1 175 заявлений о выдаче или продлении разрешения на трудовую деятельность в стране.