Ötən ay 7 minə yaxın əcnəbi Azərbaycanda yaşama icazəsi üçün müraciət edib
Ötən ay Azərbaycan Dövlət Miqrasiya Xidmətinə (DMX) fəaliyyət istiqamətləri üzrə 45 min 30 müraciət daxil olub.
Bu barədə DMX-dən məlumat verilib.
Məlumata əsasən, müraciətlərdən 24 min 67-si əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycanda olduğu yer üzrə qeydiyyata alınması ilə bağlı olub.
Bununla yanaşı, müraciətlərdən 6 min 825-i Azərbaycanda yaşama icazələrinin alınması və müddətinin uzadılması, 1572-si Azərbaycan vətəndaşlığına mənsubiyyətin müəyyənləşdirilməsi, 1270-si isə əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan ərazisində haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olması üçün iş icazəsinin alınması və müddətinin uzadılması ilə bağlı olub.

В апреле около 7 тыс. иностранцев обратились в ГМС за разрешением на проживание в Азербайджане
В апреле в Государственную миграционную службу Азербайджана поступило 45 030 обращений по различным направлениям деятельности.
Как сообщили в ГМС, 24 067 обращений были связаны с регистрацией иностранцев и лиц без гражданства по месту пребывания в Азербайджане.
Наряду с этим, 6 825 обращений были связаны с получением и продлением разрешений на проживание в Азербайджане, 1572 - с определением принадлежности к гражданству Азербайджана, 1270 - с получением и продлением разрешений на работу для иностранцев и лиц без гражданства.