Kamran Əliyev üç rayona yeni prokurorlar təyin etdi
Daxil olmuş sorğulara cavab olaraq bildirilir ki, Baş prokuror Kamran Əliyevin müvafiq əmrinə əsasən, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Şahbuz rayon prokuroru Emil Abdullayev ikinci səlahiyyət müddətinə həmin rayon prokuroru vəzifəsinə təyin edilib.
Bildirilib ki, 2005-ci ildə müsabiqə yolu ilə prokurorluq orqanlarında qulluğa qəbul olunan Emil Abdullayev əvvəllər Sədərək rayon prokurorluğunda müstəntiq, Naxçıvan Muxtar Respublikasının İstintaq şöbəsinin prokuror-kriminalisti və Naxçıvan Muxtar Respublikası prokurorunun beynəlxalq əlaqələr üzrə köməkçisi vəzifələrində işləyib.
2008-ci ildə müsabiqə yolu ilə prokurorluq orqanlarında qulluğa qəbul olunan İlqar Rzayev əvvəllər Naxçıvan şəhər prokurorluğunun müstəntiqi və böyük müstəntiqi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Prokurorluğunda şöbə prokuroru vəzifələrində işləyib.
Baş Prokurorun digər müvafiq əmri ilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Sədərək rayon prokuroru vəzifəsini icra edən Ramiz Novruzov həmin vəzifəyə təyin edilib.
2003-cü ildə müsabiqə yolu ilə prokurorluq orqanlarında qulluğa qəbul olunan Ramiz Novruzov əvvəllər Şahbuz rayon prokurorunun köməkçisi, Şərur rayon prokurorunun böyük köməkçisi və böyük müstəntiqi, Şərur rayon prokurorunun müavini və Şahbuz rayon prokuroru vəzifələrində işləyib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Kəngərli rayonuna prokuror təyin edilib.
Trend-ə istinadən xəbər verir ki, Baş Prokurorun əmri ilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Kəngərli rayon prokuroru vəzifəsini icra edən İlqar Rzayev həmin vəzifəyə təyin olunub.
Qeyd edək ki, 2008-ci ildə müsabiqə yolu ilə prokurorluq orqanlarında qulluğa qəbul olunan İlqar Rzayev əvvəllər Naxçıvan Şəhər Prokurorluğunun müstəntiqi və böyük müstəntiqi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Prokurorluğunda şöbə prokuroru vəzifələrində işləyib.скачать dle 11.3

Кямран Алиев назначил новых прокуроров в трех районах
Как сообщает Trend, приказом генерального прокурора на эту должность назначен исполняющий обязанности прокурора Кенгерлинского района НАР Ильгар Рзаев.
Отметим, что Ильгар Рзаев, принятый на службу в органы прокуратуры по конкурсу в 2008 году, ранее работал следователем и старшим следователем прокуратуры города Нахчыван, прокурором отдела в прокуратуре Нахчыванской АР.
Кроме того, согласно соответствующему приказу генерального прокурора Кямрана Алиева, Эмиль Абдуллаев назначен на должность прокурора Шахбузского района НАР на второй срок полномочий.
Об этом Oxu.Az сообщили в Генеральной прокуратуре.
Эмиль Абдуллаев, принятый на службу в органы прокуратуры по конкурсу в 2005 году, ранее работал следователем в прокуратуре Садаракского района, прокурором-криминалистом следственного отдела Нахчыванской АР и помощником прокурора НАР по международным связям.
Другим соответствующим приказом генерального прокурора исполняющий обязанности прокурора Садаракского района НАР Рамиз Новрузов назначен на должность прокурора указанного района.
Рамиз Новрузов, принятый на службу в органы прокуратуры по конкурсу в 2003 году, ранее работал помощником прокурора Шахбузского района, старшим помощником и старшим следователем прокурора Шарурского района, заместителем прокурора Шарурского района, прокурором Шахбузского района.скачать dle 11.3