Yevlaxda 39 il əvvəl vəfat edən qadının ölüm faktı qeydə alınıb
25 avqust 1925-ci ildə anadan olan qadın 18 dekabr 1986-cı il tarixində vəfat edib və həmin tarixdə də dəfn edilib. Lakin bu günə qədər onun ölüm faktı qeydə alınmayıb və ölüm haqqında şəhadətnamə verilməyib.
"Trend"ə istinadən xəbər verir ki, vəfat edən qadın Yevlax şəhəri, C.Cabbarlı küçəsi, bina 5, mənzil 15 ünvanında yaşayıb. Həmin ünvanda da vəfat edib.
Belə ki, vəfat edən qadının oğlunun müraciətinə əsasən, ölümünü təsdiq edən sənəd olmadığı üçün müvafiq orqandan ona ölüm haqqında şəhadətnamə verilməyib və məhkəməyə müraciət etməsi tövsiyə olunub. Ona görə də o, bu faktın məhkəmə qaydasında müəyyən edilməsi üçün müraciət edib.
Yevlax Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə qadının 1986-cı il tarixdə vəfat etməsi barədə hüquqi əhəmiyyəti olan fakt müəyyən edilib.скачать dle 11.3

В Евлахе зарегистрирован факт смерти умершей 39 лет назад женщины
Женщина, родившаяся 25 августа 1925 года, скончалась 18 декабря 1986 года и была похоронена в тот же день. Однако с тех пор факт ее смерти не был зарегистрирован и не выдано свидетельство о смерти.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Trend, гражданка проживала по адресу: город Евлах, улица Дж. Джаббарлы, дом 5, кв. 15. Она скончалась по месту жительства.
Ввиду отсутствия документа, подтверждающего смерть женщины, соответствующий орган не выдал ее сыну свидетельство о смерти и рекомендовал ему обратиться в суд для установления данного факта в судебном порядке, что и было им сделано.
Решением Евлахского районного суда установлен юридически значимый факт смерти женщины в 1986 году.