Şuşada qurbanlıq heyvanların səyyar kəsim məntəqəsi təşkil edilib
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən aidiyyəti qurumlarla birgə 6-7 iyun tarixlərini əhatə edən Qurban bayramı günlərində işğaldan azad edilmiş Şuşada qurbanlıq heyvanların kəsimi və satışı təşkil edilib.
AQTA-nın mətbuat katibi İlkin Kərimov bildirib ki, ərazidə quraşdırılan səyyar heyvan kəsimi çadırlarında qurbanlıq heyvanların kəsimi və satışı baytarlıq nəzarəti altında həyata keçirilir.
Eyni zamanda, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunun səyyar laboratoriyaları da fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, bu il Naxçıvan Muxtar Respublikası da daxil olmaqla, ölkə üzrə 135 ünvanda qurbanlıq heyvanların satışı və kəsimi xidmətləri təşkil edilib.

В Шуше открылся мобильный пункт забоя жертвенных животных
Агентство продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА) совместно с соответствующими структурами организовало забой и продажу жертвенных животных в освобожденной Шуше в дни праздника Гурбан байрамы 6-7 июня.
Как сообщил пресс-секретарь АГТА Илькин Керимов, забой и продажа жертвенных животных осуществляются под ветеринарным надзором в мобильных палатках, установленных на специально отведенном для этого участке.
Наряду с этим на освобожденных территориях также функционируют мобильные лаборатории Института пищевой безопасности.
Отметим, что в этом году продажа и забой жертвенных животных были организованы по 135 адресам по всей стране, в том числе в Нахчыванской Автономной Республике.