27.05.2025 12:10 1 131
İddia olunub ki, avtomobili onun üstünə qəsdən sürüblər. Mübahisə zəminində baş verən hadisəni törədən isə yaxınlıqdakı kafenin sahibi Rauf adlı şəxsdir.
Hadisə ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı Cəsarət Qənbərli oxu.az-a açıqlamasında bildirib ki, hadisə mayın 20-də qeydə alınıb.
"Paytaxtın Xətai rayonunda baş verən insidentlə bağlı cinayət işi başlanılıb.
İnsident zamanı Rauf Şamxalov idarə etdiyi "Hyundai" markalı avtomobillə aralarında yaranan şəxsi mübahisə zamanı Firudin Bağırovu vuraraq xuliqanlıq hərəkətləri edib.
Faktla bağlı Xətai Rayon Polis İdarəsində cinayət işi başlanılıb, iki nəfər şübhəli şəxs qismində saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib. Araşdırmalar davam etdirilir", - deyə C. Qənbərli bildirib.

В Баку владелец кафе намеренно сбил на автомобиле мужчину - Видео
В Баку уроженец Шарурского района Нахчыванской Автономной Республики Фирудин Багиров был сбит автомобилем возле своего дома.
Cоответствующее видео было распространено в соцсетях.
Отмечается, что транспортное средство намеренно направили на мужчину. Виновником происшествия, произошедшего на почве конфликта, является владелец близлежащего кафе по имени Рауф.
Сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел Джасарет Ганбарли заявил редакции сайта, что инцидент был зарегистрирован 20 мая.
"Рауф Шамхалов, находясь за рулем автомобиля Hyundai, совершил хулиганские действия, намеренно сбив Фирудина Багирова в ходе возникшей между ними личной ссоры.
По данному факту возбуждено уголовное дело, двое подозреваемых задержаны и переданы следствию. Расследование продолжается", - сказал он.