Sverdlovskdan olan iş adamları payızda Azərbaycana səfər edəcəklər
Rusiyanın Sverdlovsk vilayəti rəhbərliyi Azərbaycan və Qazaxıstana biznes missiyaları göndərməyi planlaşdırır.
Bu barədə Median.Az Sverdlovsk vilayətinin Beynəlxalq və Xarici İqtisadi Əlaqələr Nazirliyinə istinadən xəbər verir.
Azərbaycana biznes missiyanın oktyabr ayında, Qazaxıstana isə noyabr ayında təşkil edilməsi planlaşdırılır.
İştirakçıların seçimi İnvestisiyaların Cəlb Edilməsi üzrə Agentlik tərəfindən həyata keçirilir. Müraciətlərin qəbulu 2025-ci il iyunun 20-dək davam edəcək, seçimin nəticələri iyul ayının əvvəlində açıqlanacaq. Hər iki ölkəyə səfər üçün ayrı-ayrılıqda 10 şirkət seçiləcək.
"Qarşıdakı səfərlərin formatı maksimum səmərəlidir: proqramlarda iştirakçılar üçün tərəfdaşların seçimi ilə müşayiət olunan işgüzar əlaqələr birjalarının təşkili nəzərdə tutulub. Bundan əlavə, iri dövlət şirkətləri və dövlət hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələri ilə danışıqlar aparılacaq. Xarici həmkarlarımız üçün onların məhsullarının bazarımıza idxalına dair təkliflər hazırlayacağıq", - beynəlxalq və xarici iqtisadi əlaqələr naziri Vyaçeslav Yarin qeyd edib.
Nazirliyin məlumatına görə, son üç ildə Sverdlovsk vilayətinin Azərbaycanla ticarət dövriyyəsi 8 % artıb. Azərbaycan üç il ərzində Sverdlovsk vilayətinin tərəfdaş ölkələri arasında 21-ci pillədən 15-ci pilləyə yüksəlib.скачать dle 11.3

Предприниматели одного из регионов РФ осенью посетят Азербайджан » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Предприниматели одного из регионов РФ осенью посетят Азербайджан
Свердловская область РФ планирует направить бизнес-миссии в Азербайджан и Казахстан.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство международных и внешнеэкономических связей Свердловской области.
Бизнес-миссия в Азербайджан планируется в октябре, в Казахстан – в ноябре.
Отбор участников проводит Агентство по привлечению инвестиций. Прием заявок открыт до 20 июня 2025 года, результаты отборов будут известны в начале июля. Отобрано будет по 10 компаний на каждую поездку.
"Формат предстоящих визитов является максимально эффективным: в программах запланированы биржи деловых контактов для участников с подбором целевых партнёров. Кроме того, состоятся переговоры с крупными госкомпаниями и представителями органов госвласти, что особенно важно для малых и средних предприятий — они смогут представить свою продукцию на самом высоком уровне управленческих решений. В свою очередь, для иностранных коллег мы подготовим предложения по импорту их продукции на наш рынок", — отметил министр международных и внешнеэкономических связей Свердловской области Вячеслав Ярин, слова которого приводятся в сообщении.
По данным министерства, за последние три года товарооборот Свердловской области с Азербайджаном вырос на 8%. Азербайджан за три года поднялся с 21 на 15-ое место среди стран-партнеров Свердловской области.скачать dle 11.3