Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə regionlarda yaşayan uşaq və yeniyetmələrə velosipedlər hədiyyə olunub
12.05.2025 15:32 1 482
Mayın 11-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Xızı, Quba, Qax və Yevlax rayonlarında yaşayan uşaq və yeniyetmələr üçün xüsusi sosial aksiya həyata keçirilib.
Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının dəstəyi ilə keçirilən aksiya çərçivəsində hər rayondan 50 nəfər olmaqla, 6-18 yaş arası ümumilikdə 200 uşaq və yeniyetməyə velosipedlər və onlara uyğun təhlükəsizlik ləvazimatları hədiyyə olunub.
Mütəmadi olaraq keçirilən bu təşəbbüsün əsas məqsədi regionlarda yaşayan uşaqların asudə vaxtlarını daha səmərəli şəkildə keçirmələrinə şərait yaratmaq, onların idmana və sağlam həyat tərzinə marağını artırmaq, fiziki aktivliyi təşviq etmək, eləcə də ekoloji nəqliyyat vasitəsi kimi velosiped istifadəsini təşviq etməkdir.
Tədbirdə iştirak edən uşaqlar təqdim olunan hədiyyələri böyük sevinclə qarşılayıb, təşəbbüsə görə təşkilatçılara minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə həm ölkəmizin müxtəlif regionlarında, həm də dünyanın bir sıra ölkələrində humanitar, təhsil, səhiyyə, sosial, ekoloji və digər sahələri əhatə edən genişmiqyaslı layihələr mütəmadi olaraq həyata keçirilir.
Müxtəlif hədəf və yaş qruplarını əhatə edən bu təşəbbüslər insanların sosial rifahının yaxşılaşdırılımasına, onların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsinə, təbiətin və biomüxtəlifliyin qorunmasına, ekoloji tarazlığın bərpasına mühüm töhfələr verir. Bu layihələr yüz minlərlə insanın həyatına bilavasitə müsbət təsir göstərərək, həm cəmiyyətin rifahına, həm də planetimizin davamlı inkişafına xidmət edir.скачать dle 11.3

По инициативе Лейлы Алиевой проживающим в регионах детям и подросткам подарили велосипеды
11 мая по инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева, учредителя и руководителя Общественного объединения IDEA Лейлы Алиевой была проведена специальная социальная акция для детей и подростков, проживающих в Хызынском, Губинском, Гахском и Евлахском районах.
В рамках акции, проведенной при поддержке Федерации велосипедного спорта Азербайджана, 200 детям и подросткам в возрасте от 6 до 18 лет из каждого района, всего 50 человек, были подарены велосипеды и соответствующее защитное снаряжение.
Основная цель этой регулярно проводимой инициативы - создать условия для более эффективного проведения досуга детей, проживающих в регионах, повысить их интерес к спорту и здоровому образу жизни, поощрять физическую активность, а также популяризировать использование велосипедов как экологически чистого вида транспорта.
Дети, принявшие участие в мероприятии, с большой радостью приняли врученные им подарки и выразили благодарность организаторам за инициативу.
Стоит отметить, что по инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева, учредителя и руководителя Общественного объединения IDEA Лейлы Алиевой регулярно реализуются масштабные проекты, охватывающие гуманитарную, образовательную, медицинскую, социальную, экологическую и другие сферы, как в различных регионах нашей страны, так и во многих странах мира.
Эти инициативы, охватывающие различные целевые и возрастные группы, вносят важный вклад в улучшение социального благосостояния людей, повышение качества их жизни, защиту природы и биоразнообразия, восстановление экологического баланса. Эти проекты оказывают непосредственное положительное влияние на жизни сотен тысяч людей, служа как благосостоянию общества, так и устойчивому развитию нашей планеты.скачать dle 11.3