Prezidentdən mühüm mesaj: "Yaşadığımız bölgədə bizimlə bu gün hesablaşmayan sabah peşman olur"
"Bu, (Vətən müharibəsində Zəfər - red.) bizim hamımızın Qələbəsidir. Azərbaycan xalqı bu Qələbəni əldə etməklə öz tarixi böyüklüyünü bütün dünyaya nümayiş etdirdi".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Ağdam Muğam Mərkəzinin açılışında çıxışı zamanı bildirib.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib: "Təsadüfi deyil ki, Azərbaycana dünyada olan münasibət, - hətta bizə düşmənçilik edən dairələr, qüvvələr, ölkələr bilirlər ki, biz ləyaqətli xalqıq, hörmətə layiq olan xalqıq və bizimlə hesablaşmaq lazımdır. Ən azı yaşadığımız bölgədə bizimlə bu gün hesablaşmayan sabah peşman olur".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Те, кто сегодня не считается с нами в нашем регионе, назавтра жалеют об этом
Победа в Отечественной войне - наша общая Победа. Завоевав ее, азербайджанский народ продемонстрировал всему миру свое историческое величие.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в выступлении на открытии Агдамского центра мугама.
"Неслучайно даже враждебно относящиеся к нам круги, силы, страны, знают, что мы достойный народ, народ, заслуживающий уважения, и с нами надо считаться. Те, кто сегодня не считается с нами, по крайней мере, в нашем регионе, назавтра жалеют об этом", - отметил глава государства.скачать dle 11.3