İlham Əliyev: "Vyetnamla mədəni əlaqələr müxtəlif təşəbbüslər vasitəsilə inkişaf etməkdədir"
"Ölkələrimiz arasında mədəni əlaqələr müxtəlif təşəbbüslər və layihələr vasitəsilə inkişaf etməkdə və möhkəmlənməkdə davam edir".
AZƏRTAC-a müsahibəsində xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev "Vietnam News Agency" agentliyinə müsahibəsində bildirib.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib: "Məsələn, 2024-cü ildə Bakıda sizin əsgərlərin Vyetnam müharibəsində qəhrəmanlığına həsr edilmiş "Əfsanə yaradanlar" filminin nümayişi oldu. Həmin il paytaxtımızda Vyetnam Lideri Ho Şi Minin Azərbaycana səfərinin 65 illiyi münasibətilə Vyetnam Günləri keçirildi".
Prezident vurğulayıb ki, Heydər Əliyev Fondu 2018-ci ildə Ha Giang əyalətində ibtidai məktəbin tikintisi də daxil olmaqla, Vyetnamda fəal surətdə layihələr həyata keçirir.скачать dle 11.3

Президент: Культурные связи между Азербайджаном и Вьетнамом продолжают развиваться
Культурные связи между нашими странами продолжают развиваться и укрепляться через различные инициативы и проекты.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев в интервью Вьетнамскому информационному агентству.
"К примеру, в 2024 году в Баку состоялся показ фильма "Создатели легенд", посвященного героизму ваших солдат во время войны во Вьетнаме. В том же году в нашей столице прошли Дни Вьетнама по случаю 65-летия визита вьетнамского лидера Хо Ши Мина в Азербайджан", - отметил глава государства.
Президент подчеркнул, что Фонд Гейдара Алиева активно реализует проекты во Вьетнаме, включая строительство начальной школы в провинции Хазянг в 2018 году.скачать dle 11.3