Ukraynanın Azərbaycandakı səfirliyi bayraqlarını endirib
Ukraynanın Sum şəhərinə raket hücumu nəticəsində həlak olanlarla bağlı ölkənin Azərbaycandakı səfirliyində bayraqlar endirilib.
Bu barədə Ukraynanın səfiri Yuri Qusev sosial şəbəkədəki hesabında paylaşım edib.
"Bu gün Ukraynanın Azərbaycandakı səfirliyində eləcə də, dünya üzrə xarici diplomatik nümayəndəliklərində dövlət bayraqları endirilib. Raket hücumu nəticəsində 34 nəfər həlak olub, daha 117 nəfər yaralanıb. Həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı veririk", - deyə o qeyd edib.
Bildirilir ki, bununla bağlı elektron matəm kitabı da açılıb.
"Elektron matəm kitabı aprelin 14-15-də açıq olacaq. Başsağlığı ilə bağlı emb_az@mfa.gov.ua ünvanına elektron məktub göndərilə bilər", - deyə paylaşımda vurğulanıb.скачать dle 11.3

Посольство Украины в Азербайджане приспустило свои флаги
Посольство Украины в Азербайджане приспустило флаги и открыло электронную книгу траура по погибшим в результате ракетного удара по украинскому городу Сумы.
Об этом посол Украины Юрий Гусев написал на своей странице в социальных сетях.
"Сегодня государственные флаги в посольстве Украины в Азербайджанской Республике и зарубежных дипломатических учреждениях нашей страны по всему миру приспущены в знак траура по погибшим. Погибло 34 человека, пострадало еще 117 человек. Выражаем искренние соболезнования семьям и близким погибших", - написал он.
Посол отметил, что электронная книга траура будет действовать 14 и 15 апреля. Выразить соболезнования можно путем отправки электронного письма на адрес emb_az@mfa.gov.ua.скачать dle 11.3