Myanmada milli matəm elan edildi
Myanmanın Baş naziri Min Aun Xlayn zəlzələ nəticəsində 1 700-dən çox insanın həlak olması ilə əlaqədar martın 31-dən aprelin 6-dək respublikada milli matəm elan edib.
-ın xəbərinə görə, bu barədə MRTV telekanalı məlumat verib.
"İnsan itkisi ilə əlaqədar martın 31-dən aprelin 6-dək olan günlər ümummilli səviyyədə matəm günləri elan edilib", - deyə sərəncamda bildirilib.
Xatırladaq ki, martın 28-də Myanmada güclü zəlzələ baş verib. Tailand Meteorologiya Departamentinin məlumatına görə, zəlzələnin maqnitudası 7.9 olub. Zəlzələdən, həmçinin Tailand da zərər görüb, yeraltı təkanlar Çin və Vyetnamda da hiss olunub.скачать dle 11.3

Премьер-министр Мьянмы объявил национальный траур
Премьер-министр Мьянмы Мин Аун Хлайн объявил национальный траур в республике с 31 марта по 6 апреля в связи с гибелью более 1 700 человек в результате землетрясения, передает Median.Az со ссылкой на телеканал MRTV.
"В связи с человеческими жертвами дни с 31 марта и по 6 апреля объявлены траурными на национальном уровне", - говорится в распоряжении.
Мощное землетрясение произошло 28 марта на территории Мьянмы. По данным таиландского метеодепартамента, его магнитуда составила 7.9. От землетрясения также пострадал Таиланд, толчки ощущались в Китае и во Вьетнаме.скачать dle 11.3