Rusiya ordusu daha iki yaşayış məntəqəsini nəzarətə götürdü
Rusiya hərbçiləri iki yaşayış məntəqəsini - Ukraynanın Donetsk vilayətindəki Panteleymonovkanı və Zaporojye vilayətindəki Şerbakini nəzarətə götürüblər.
bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyinə istinadla məlumat verir.
Panteleymonovka Nyu-York (Novqorodskoye) şəhər tipli qəsəbəsinin cənub-qərbində yerləşir. Rusiya tərəfi ötən avqustda bu qəsəbənin ələ keçirilməsi barədə məlumat vermişdi.
Şerbaki Zaporojye vilayətinin Orexov rayonunda yerləşir. Həftənin əvvəlində hərbi idarə Orexovun qərbində, bu şəhəri Stepnoqorskla birləşdirən yolda yerləşən Malıye Şerbaki üzərində nəzarəti ələ keçirdiyini bildirmişdi.скачать dle 11.3

Минобороны РФ сообщило о взятии под контроль Пантелеймоновки и Щербаков
Российские военные взяли под контроль два населенных пункта - Пантелеймоновку в Донецкой области и Щербаки в Запорожской области Украины.
Как передает Median.Az со ссылкой на "РБК", об этом сообщили в Минобороны России.
Пантелеймоновка расположена к юго-западу от поселка городского типа Нью-Йорк (Новгородское), о занятии которого российская сторона сообщила в минувшем августе.
Щербаки находятся в Ореховском районе Запорожской области. Ранее на этой неделе военное ведомство заявило о контроле над Малыми Щербаками, которые расположены к западу от Орехова, на дороге, соединяющей этот город со Степногорском.скачать dle 11.3