Məhkəmə Rüfət Səfərov barəsində qərar verib
Hüquq müdafiəçisi Rüfət Səfərov barəsində olan həbs qətimkan tədbirinin uzadılması ilə bağlı istintaq orqanın vəsatətinə və prokurorluğun təqdimatına baxılıb.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Binəqədi Rayon Məhkəməsində keçirilən prosesdə sözügedən vəsatət təmin olunub.
Belə ki, onun barəsində olan həbs qətimkan tədbirinin müddətinin mayın 3-ə qədər uzadılması ilə bağlı qərar verilib.
Qeyd edək ki, Rüfət Səfərov ötən ilin dekabr ayının 3-də saxlanılıb. O, Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2. (dələduzluq-külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) və (221.1-ci xuliqanlıq), 127-ci (sağlamlığa yüngül zərər vurma) maddələri ilə ittiham olunur.скачать dle 11.3

Суд продлил арест Руфата Сафарова
В Бинагадинском районном суде рассмотрено ходатайство следственного органа и представление прокуратуры о продлении меры пресечения в отношении правозащитника Руфата Сафарова
Как сообщает Report, ходатайство было удовлетворено и принято решение о продлении срока предварительного заключения до 3 мая.
Отметим, что Р.Сафаров был задержан 3 декабря 2024 года. Ему предъявлено обвинение по статье 178.3.2 (мошенничество, совершенное с причинением крупного ущерба) и 221.1 (хулиганство), а также 127 (умышленное причинение менее тяжкого вреда здоровью) УК АР.скачать dle 11.3