Ağstafada dönərdən zəhərlənən şəxslərin vəziyyəti açıqlandı
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, vəziyyətləri qənaətbəxş qiymətləndirilən şəxslərin hamısı ambulator müalicə üçün evə buraxılıb.
"Martın 13-də, saat 17:15-dən 21:40-a kimi on nəfər (ikisi kişi, səkkizi qadın cinsli olmaqla) Ağstafa Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının Təcili və təxirəsalınmaz tibbi yardım şöbəsinə zəhərlənmə şübhəsi ilə hospitalizasiya olunublar. Onlara zəruri tibbi yardım göstərilib", - deyə məlumatda bildirilib.скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии отравившихся донером в Агстафе
В ответ на запрос oxu.az в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) заявили, что все пациенты, состояние которых было оценено как удовлетворительное, выписаны на амбулаторное лечение.
"13 марта с 17:15 до 21:40 в отделение скорой и неотложной медицинской помощи Агстафинской центральной районной больницы с подозрением на отравление были госпитализированы десять человек (двое мужского и восемь женского пола). Им была оказана необходимая медицинская помощь", - говорится в сообщении.