Tanınmış modeli döyməkdə təqsirləndirilən şəxsə HÖKM OXUNDU
Tanınmış model Raziyyət Əliyevanı döyməkdə təqsirləndirilən Ziya Hüseynzadənin digər cinayət işi üzrə yekun məhkəmə prosesi keçirilib.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Azad Məcidovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə təqsirləndirilən şəxsin vəkili çıxış edib.
O, müdafiə etdiyi şəxs barəsində bəraət hökmü çıxarılmasını xahiş edib.
Məhkəmədə hökm oxunub. Hökmə əsasən, Ziya Hüseynzadə 2 il 6 ay müddətinə müvafiq vəzifə tutmaq hüququndan məhrum edilməklə 8 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, "PKF Audit Azerbaijan" və "PKF Audit Consultinq" MMC-lərin təsisçisi olan Ziya Hüseynzadənin dələduzluq, vəzifə saxtakarlığı kimi əməllər törətməsinə şübhələr müəyyən edilib. İstintaqla Z.Hüseynzadənin 2022-2023-cü illərdə digər şirkət rəhbərləri ilə əlbir olaraq onlara məxsus obyektlərin fəaliyyətinin genişləndirilməsi təyinatı üzrə kredit verilməsinə dair "Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı"na etdikləri müraciətlər üzrə külli miqdarda qanunsuz kredit vəsaitləri alınmasına əsaslı şübhələr aşkar edilib.
Həmçinin 2022-ci ildə təsisçisi olduğu şirkətin bank hesabında olan pul vəsaitini nağdlaşdırmaq məqsədilə saxtalaşdırdığı rəsmi sənədlərdən istifadə etməklə həmin MMC-nin direktorunun xəbəri olmadığı halda onun adından şirkətin depozit hesabından təsərrüfat xərci adı altında külli miqdarda pul vəsaitini məxaric etməsi müəyyənləşib.
Xatırladaq ki, Ziya Hüseynzadə tanınmış model Raziyyət Əliyevanı döyməkdə də təqsirləndirilir. Bununla bağlı açılmış cinayət işi üzrə də hazırda məhkəmə araşdırması davam edir.скачать dle 11.3

Бизнесмен, обвиняемый в избиении известной модели, осужден по другому делу
Как сообщает АПА, на процессе выступил адвокат подсудимого. Он попросил вынести оправдательный приговор в отношении своего подзащитного.
Тем не менее, суд приговорил Зию Гусейнзаде к 8 годам и 6 месяцам лишения свободы с запретом занимать определенные должности сроком на 2 года и 6 месяцев.
Напомним, у следствия возникли подозрения в совершении учредителем ООО PKF Audit Azerbaijan и PKF Audit Consultinq Зией Гусейнзаде таких деяний, как мошенничество и должностной подлог. Было установлено, что в 2022-2023 годах им в сотрудничестве с другими руководителями компаний были незаконно получены средства в крупном размере по кредитам на расширение деятельности принадлежащих им объектов по сделанным ими обращениям в Европейский банк реконструкции и развития.
Помимо этого, в 2022 году, используя поддельные официальные документы с целью обналичивания денежных средств, находившихся на банковском счете компании-учредителя, обвиняемый без согласия директора ООО от его имени снял с депозитного счета компании крупную сумму под видом хозяйственных расходов.
Отметим, что Зия Гусейнзаде также обвиняется в избиении известной модели Разият (Рази) Алиевой. Судебное разбирательство по возбужденному в связи с этим уголовному делу в настоящее время продолжается.