Gömrük Komitəsinin "avtoşluq" edən vəzifəli şəxsi: "Yeyib-içməyə tələsirəm"
"Qaynarinfo"a istinadla xəbər verir ki, Dövlət Gömrük Komitəsində müfəttiş işləyən, 1980-ci il təvəllüdlü S.F. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 535.1 (polisin qanuni tələbinə tabe olmama) maddəsi ilə protokol tərtib olunub və iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmədə məlum olub ki, Dövlət Gömrük Komitəsinin vəzifəli əməkdaşı 6 mart 2025-ci il tarixdə saat 21:00 -da Astara şəhərində "Mercedes" markalı avtomobili insanların sıx olduğu ərazidə sürətlə idarə edib.
O, dərhal Astara Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. Dərhal hadisə yerinə Dövlət Yol Polisinin əməkdaşları çağırılıblar. Bu zaman şəxs aqressivlik nümayiş etdirərək "sizin məni saxlamaq hüququnuz yoxdur, sizə nə lazımdır?", "gedin işinizlə məşğul olun, yeyib-içməyə tələsirəm" kimi ifadələr işlədib.
S.F. məhkəmədə avtomobili yüksək sürətlə idarə etdiyini təsdiqləyib: "İşdən gec çıxdığım üçün yorğun idim. Əsəblərimə hakim ola bilmədiyimdən sözügedən hadisə baş verdi".
S.F. bir daha belə hərəkətlərə yol verməyəcəyini, bunu nəzərə alaraq ona yüngül cəza verilməsini məhkəmədən xahiş edib.

Сотрудник ГТК оштрафован за агрессивное поведение и превышение скорости
Как сообщает Qaynarinfo, в отношении С.Ф. (1980 г.р.), работающего инспектором в ГТК, был составлен протокол по статье 535.1 (злостное неповиновение законному требованию работника полиции или военнослужащего) Кодекса об административных проступках, и дело было направлено в суд.
В суде выяснилось, что 6 марта 2025 года около 21:00 должностной сотрудник ГТК на высокой скорости управлял автомобилем Mercedes в людном месте города Астара.
Он был немедленно задержан сотрудниками Астаринского районного отдела полиции. На место происшествия сразу же были вызваны сотрудники Государственной дорожной полиции. В этот момент С.Ф. проявил агрессию, используя такие выражения, как "вы не имеете права меня задерживать, что вам нужно?", "идите занимайтесь своими делами, я спешу на застолье".
В суде С.Ф. подтвердил, что управлял автомобилем на высокой скорости: "Я был уставшим, так как поздно вышел с работы. Из-за того, что не смог совладать со своими нервами, произошел данный инцидент".