Suriyada gərginlik: Əsəd tərəfdarlarından ibarət silahlı qruplaşmalar zərərsizləşdirildi
Suriyanın yeni hökumətinə tabe olan təhlükəsizlik qüvvələri keçmiş prezident Bəşər Əsədin ölkənin qərbində hücumların təşkilinə cəhd edən silahlı tərəfdarlarını zərərsizləşdirməyə nail olub.
-ın TASS-a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Suriyanın keçid hökumətinin Müdafiə Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Həsən Əbdül Qani məlumat verib.
Qani, həmçinin ölkənin sahilyanı əyalətlərində əməliyyatın başa çatdığını elan edib.
Onun sözlərinə görə, təhlükəsizlik qüvvələri Latakiya əyalətinin bir sıra şəhərlərində və Tartus əyalətinin bir neçə yaşayış məntəqəsində əvvəlki rejimin qalıqlarının qruplaşmalarını zərərsizləşdirə bilib və bunun nəticəsində təhdidlərin qarşısını almaq və regionun təhlükəsizliyini təmin etmək mümkün olub.скачать dle 11.3

В Сирии заявили о завершении операции против сторонников Асада на западе страны
Лояльные Дамаску силы закончили военную операцию против сторонников экс-президента Сирии Башара Асада на западе страны, сообщает в понедельник "Аль-Арабийя" со ссылкой на Минобороны САР.
"Мы прокладываем путь к возвращению нормальной жизни и к восстановлению безопасности и стабильности", - приводит телеканал слова представителя ведомства Хассана Абдула Гани.
Он отметил, что силы безопасности будут сотрудничать с комитетом, о формировании которого накануне объявил президент Сирии в переходный период Ахмед аш-Шараа, для прояснения обстоятельств случившегося. Гани добавил, что силы безопасности продолжат борьбу с остатками прежней сирийской администрации.скачать dle 11.3