Ağdamda zəhərlənən şəxslərin son durumları AÇIQLANDI (YENİLƏNİB)
Bu gün saat 01:10-da zəhərlənmə şübhəsi ilə beşi böyük, biri uşaq olmaqla altı nəfər (üç nəfər kişi, üç nəfər qadın cinsli) Ağdam Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının Təcili tibbi yardım şöbəsinə hospitalizasiya edilib.
Məlumatda qeyd olunub ki, onların hər birinə dəqiqləşdirilməmiş zəhərlənmə diaqnozu təyin edilib və zəruri tibbi yardım göstərilib:
"Vəziyyətləri qənaətbəxş qiymətləndirilən şəxslər ambulator müalicə üçün evə buraxılıblar".
Ağdam rayonunun Əfətli kəndində altı nəfərin qidadan zəhərləndiyi iddia edilir.
Məsələ ilə bağlı oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, fakt üzrə araşdırmalara başlanıb.
Qeyd olunub ki, hadisənin səbəbləri, həmçinin qida zəhərlənməsi olub-olmaması ilə bağlı AQTA-nın mütəxəssisləri ilə müvafiq qurumların əməkdaşları tərəfindən araşdırmalar aparılır:

В TƏBİB рассказали о состоянии отравившихся в Агдамском районе (ОБНОВЛЕНО)
Сегодня в 01:10 с подозрением на отравление в отделение неотложной медпомощи Агдамской центральной районной больницы были госпитализированы шесть человек, в том числе пятеро взрослых и один ребенок.
Отмечается, что каждому из них диагностировано "отравление неуточненного характера" и оказана необходимая медицинская помощь: "Пациенты, состояние которых оценивается как удовлетворительное, выписаны на амбулаторное лечение".
Проводится расследование по факту возможного пищевого отравления шести жителей села Афатли Агдамского района после употребления торта.
Об этом в ответ на запрос Oxu.Az сообщили в пресс-службе Агентства продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА).
Было отмечено, что специалисты агентства совместно с представителями соответствующих структур начали проверку с целью выяснить, действительно ли имело место пищевое отравление.
"По итогам проверки будет предоставлена дополнительная информация", - говорится в заявлении АПБА.скачать dle 11.3