19.02.2025 17:10 921
Qeyd edilib ki, çoxtonnajlı avtomobillərin müntəzəm hərəkəti yolun sağ zolağını tamamilə yararsız hala salıb. Sol zolaqda da vəziyyətin ürəkaçan olmaması ilə yanaşı, qanuna görə, burada hərəkət etmək mümkün deyil, çünki sürücülər cərimə olunma riski ilə qarşılaşırlar.
"İllərdir bu yol təhlükə saçır, yolu gedib-gələn avtomobillər sıradan çıxır, amma heç bir tədbir görülmür", - deyə şikayətçi bildirir.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin (AAYDA) İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Anar Nəcəfli də Oxu.Az-a açıqlamasında yolun istismar müddətinin keçdiyini təsdiqləyib.
"Bakı-Ələt-Qazax-Gürcüstan ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun Ələt-Hacıqabul hissəsinin əsaslı təmirinə ehtiyac yaranıb. Bununla əlaqədar agentliyimiz tərəfindən təkliflər hazırlanaraq aidiyyəti üzrə göndərilib. Maliyyə vəsaitinin ayrılması gözlənilir. Maliyyə vəsaiti ayrılan kimi, sözügedən hissənin əsaslı şəkildə yenidən qurulması tərəfimizdən təmin olunacaq", - deyə qurum rəsmisi vurğulayıb.

19.02.2025 17:10 897
Отмечается, что регулярное движение многотоннажных автомобилей полностью разрушило правую полосу трассы. Левая полоса также находится в неудовлетворительном состоянии, и движение по ней запрещено правилами, иначе водителям грозят штрафы.
"Эта дорога представляет опасность уже много лет, машины, проезжающие по ней, быстро выходят из строя, но никаких мер не принимается", - жалуется автор видео.
Анар Наджафли, глава отдела по связям с общественностью Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА), в комментарии редакции сайта подтвердил, что срок эксплуатации дороги истек.
"Возникла необходимость в капитальном ремонте участка Алят - Гаджигабул автомобильной дороги Баку - Алят - Газах - госграница с Грузией. В связи с этим агентство подготовило предложения и направило их по назначению. Ожидается выделение финансовых средств. Как только средства будут выделены, мы обеспечим капитальную реконструкцию указанного участка", - подчеркнул представитель ГААДА.