Ağdaşda oğurluq və narkotik cinayətlərinə görə yeddi nəfər saxlanılıb
Ağdaşda xırdabuynuzlu heyvanların örüş sahəsindən naməlum şəxslər tərəfindən oğurlanması barədə rayon polis şöbəsinə məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, həyata keçirilən tədbirlərlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən, əvvəllər də məhkum olunmuş 34 yaşlı Elcan Musayev və 29 yaşlı Araz Mansırov saxlanılıb.
Onlar oğurladıqları heyvanları Bakı şəhərinə apararaq orada restoranlardan birinə satdıqlarını bildiriblər. Araşdırmalarla E.Musayevin Gədəbəy rayonunda törətdiyi analoji əməlinə görə axtarışda olduğu müəyyən edilib.
Polis əməkdaşlarının rayon ərazisində narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı keçirdikləri əməliyyatlar nəticəsində isə 5 nəfər - Aqşin Əzizov, Hafiz Paşayev, Namiq Abidov, Tərlan Mikayılov və Müşviq İbrahimov saxlanılıb. Onlardan çəkisi 2 kiloqrama yaxın marixuana aşkarlanıb.

В Агдашском районе полиция раскрыла кражу и задержала 5 наркоторговцев
Как сообщает Median.Az со ссылкой на шекинскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, в результате проведенных мероприятий по подозрению в совершении данного преступного деяния были задержаны ранее судимый 34-летний Эльджан Мусаев и 29-летний Араз Мансыров.
Они признались, что украденный скот перевозили в Баку и продавали там одному из ресторанов. Выяснилось, что Э.Мусаев находился в розыске за аналогичное преступление, совершенное в Гедабейском районе.
Кроме того, в ходе операций, проведенных правоохранителями против незаконного оборота наркотиков на территории района, были задержаны 5 человек - Агшин Азизов, Хафиз Пашаев, Намиг Абидов, Тарлан Микаилов и Мушвиг Ибрагимов. У них изъято около 2 кг марихуаны.