07.01.2025 12:07 1 443
Salyan rayon prokurorluğu və rayon polis şöbəsi əməkdaşlarının birgə fəaliyyəti nəticəsində ötən ilin dekabrın 18-də itkin düşmüş Salyan rayon sakini, 1984-cü il təvəllüdlü Röyal Hüseynovun qəsdən öldürülməsi müəyyən edilib.
Həyata keçirilmiş çoxsaylı istintaq və əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində 17 dekabr 2024-cü il tarixdə 1986-cı il təvəllüdlü Mətanət Hüseynovanın Salyan rayonunun Yeni Uluxanlı kəndində işlədikləri fermada aralarında yaranmış mübahisə zamanı əri Röyal Hüseynova ov tüfəngi ilə atəş açaraq qəsdən öldürməsi, növbəti gün cinayət hadisəsini gizlətmək üçün meyiti hissələrə bölərək kənd ərazisindəki kollektora atmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Röyal Hüseynovun meyitinin olduğu yer müəyyən olunaraq prokuror-kriminalistin və ekspertin iştirakı ilə çıxarılıb, iş üzrə zəruri ekspertizalar təyin olunmaqla intensiv istintaq-əməliyyat tədbirləri davam etdirilir.
Faktla bağlı Salyan Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adamöldürmə) maddəsilə cinayət işi başlanıb, Mətanət Hüseynova polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib və prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulub.
Salyanda polis dəhşətli cinayətin üstünü açıb.
Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, Salyan rayonu Yeni Uluxanlı kəndində itkin düşmüş kimi axtarışı aparılan 41 yaşlı Röyal Hüseynovun həyat yoldaşı tərəfindən öldürülməsi polis əməkdaşları tərəfindən müəyyən edilib.
1986-cı il təvəllüdlü Mətanət Hüseynova həyat yoldaşını ov tüfəngi ilə qətlə yetirdikdən sonra izi itirmək üçün cəsədi hissələrə ayıraraq kanala atıb. Cəsəd kanaldan çıxarılıb, aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

07.01.2025 12:07 1 464
В результате деятельности сотрудников прокуратуры Сальянского района и районного отдела полиции было установлено умышленное убийство местного жителя Рояла Гусейнова (1984 г.р.), пропавшего без вести 18 декабря 2024 года.
В результате многочисленных следственных и оперативно-разыскных мероприятий были установлены обоснованные подозрения в том, что 17 декабря 2024 года Метанет Гусейнова (1986 г.р.) во время ссоры на ферме в селе Ени Улуханлы Сальянского района застрелила своего мужа Р.Гусейнова из охотничьего ружья, а на следующий день, чтобы скрыть следы, расчленила тело и выбросила его в коллектор на территории села.
Место нахождения тела Рояла Гусейнова было установлено и извлечено с участием прокурора-криминалиста и эксперта, по делу назначены необходимые экспертизы и продолжаются следственно-оперативные мероприятия.
По данному факту в прокуратуре Сальянского района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана, Метанет Гусейнова задержана в качестве подозреваемой.
Полиция раскрыла шокирующее преступление, совершенное в селе Ени Улуханлы Сальянского района.
Как сообщает lent.az, 41-летний Роял Гусейнов, числившийся пропавшим без вести, был жестоко убит супругой.
Метанет Гусейнова (1986 г.р.) застрелила мужа из охотничьего ружья, а затем, чтобы скрыть следы, расчленила тело и выбросила останки в канал.