Nazir köməkçisinin atası infarktdan öldü: Qızının faciəsinə tab gətirmədi
Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, onlardan Günel Abdullayevanın atası V.Abdullayev də iki gün əvvəl infarktdan dünyasını dəyişib.
Məlumata görə, buna səbəb onun qızının ölümünə dözə bilməməsi olub.
Qeyd edək ki, hadisə oktyabr ayında Xaçmaz rayonu Seyidli kəndində, meşədə baş verib. 47 yaşlı İlahə Vilayət qızı Bayramova rəfiqəsi Günel Valeh qızı Abdullayeva ilə birgə həmin meşədə göbələk yeyiblər. Bundan sonra hər ikisinin vəziyyəti pisləşib və onlar Xaçmaz Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilib. Daha sonra onlar Bakıya, Kliniki Tibbi Mərkəzə gətirilərkən İlahə Bayramova yolda ölüb. 38 yaşlı Günel Abdullayeva isə həmin xəstəxanada həkimlərin göstərdiyi səylərə baxmayaraq, keçinib.
Onu da xatırladaq ki, G.Abdullayeva elm və təhsil nazirinin köməkçisi Taleh Əhmədovun bacısıdır.скачать dle 11.3

В Азербайджане отец не пережил смерть дочери, отравившейся грибами
В октябре текущего года Median.Az сообщал о трагическом инциденте в Хачмазском районе, где две женщины скончались после отравления грибами, собранными в лесу около села Сеидли.
Как передает lent.az, отец одной из погибших 38-летней Гюнель Абдуллаевой два дня назад скончался от инфаркта.
По имеющейся информации, причиной инфаркта В.Абдуллаева стало то, что он не смог перенести смерть дочери.
Напомним, трагедия произошла в октябре, когда Гюнель вместе со своей 47-летней подругой Илахой Байрамовой отправились в лес и съели там грибы. Вскоре состояние обеих женщин резко ухудшилось, и их доставили в центральную районную больницу. Позже пострадавших перевезли в Баку, в Клинический медицинский центр, но И.Байрамова скончалась по дороге, а Г.Абдуллаева умерла в больнице, несмотря на все усилия врачей.
Отметим, Гюнель Абдуллаева приходилась сестрой помощнику министра науки и образования Талеху Ахмедову.скачать dle 11.3