Bakıda dəhşətli cinayət: Qeyri-rəsmi nikahda yaşadığı qadının başına daşla vurub öldürdü - FOTO (YENİLƏNİB)
18.12.2024 15:21 1 809
Dünən axşam Bakıda 33 yaşlı qadının başına daşla vurulub öldürülməsi hadisəsinin bəzi detalları məlum olub.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, cinayətdə şübhəli bilinərək tutulan 29 yaşlı İgid Rəcəbzadə ilə qətlə yetirilən Elnarə İbrahimova qeyri-rəsmi nikahda yaşayırmış.
Lənkəran rayon sakini olan cütlük paytaxtda ev kirayələyərək birgə qalıb.
Həmçinin E.İbrahimovanın kafedə ofisiant kimi işlədiyi bildirilir.
İlkin məlumata görə, İ.Rəcəbzadə Maştağa qəsəbəsində küçədə Elnarə ilə qısqanclıq zəminində mübahisə edib. Bu zaman o, yerdən daş götürərək qadının başına vurub.
Ağır xəsarətlər alan Elnarə İbrahimova həyatını itirib.
Dekabrın 17-si saat 17 radələrində Sabunçu rayonu ərazisində 1991-ci il təvəllüdlü Elnarə İbrahimovanın ölməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, araşdırmalarla 1995-ci il təvəllüdlü İgid Rəcəbzadənin rayonun Zabrat qəsəbəsi ərazisində aralarında yaranmış mübahisə zamanı tanışı Elnarə İbrahimovanın baş nahiyəsinə daş parçası ilə xəsarət yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Sabunçu Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adamöldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb, İgid Rəcəbzadə iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.

Жестокое убийство в Баку: мужчина забил камнем свою гражданскую жену - ФОТО (ОБНОВЛЕНО)
Стали известны некоторые подробности в связи с убийством 33-летней женщины, которую вчера вечером забили камнем до смерти в Баку.
Как сообщает Qafqazinfo, 29-летний Игид Раджабзаде, задержанный по подозрению в совершении преступления, и убитая Эльнара Ибрагимова состояли в гражданском браке.
Как стало известно, пара, оба уроженцы Лянкяранского района, снимала квартиру в столице и жила вместе, хотя их брак не был официально зарегистрирован. Эльнара работала официанткой в одном из кафе.
По предварительным данным, роковой конфликт между Раджабзаде и Ибрагимовой произошел на почве ревности. Трагический инцидент случился в поселке Маштага. Во время ссоры на улице Игид схватил камень и нанес своей сожительнице удары по голове.
От полученных тяжелых травм Эльнара скончалась.
17 декабря около 17:00 в надзорный орган поступила информация о смерти Эльнары Ибрагимовой (1991 г.р.) на территории Сабунчинского района.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры.
В ходе следствия возникли обоснованные подозрения в умышленном убийстве Э.Ибрагимовой, совершенным в поселке Забрат ее знакомым Игидом Раджабзаде (1995 г.р.) на почве возникшего между ними конфликта, до смерти забившего ее камнем по голове.
По данному факту в прокуратуре Сабунчинского района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, И.Раджабзаде задержан в качестве подозреваемого.