Ərdoğan Suriya ilə bağlı çağırış etdi
"Suriya terror yuvasına çevrilməməlidir, Kürdüstanın Fəhlə Partiyası (PKK) və İŞİD ilə mübarizə isə davam etdirilməlidir".
-ın TASS-a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Ankarada səfərdə olan Avropa Komissiyasının sədri Ursula fon der Lyayenlə danışıqlardan sonra keçirilən mətbuat konfransında bildirib.
"Suriya kontekstində ölkənin terror yuvasına çevrilməsinin qarşısını almaq lazımdır. Həm İŞİD, həm də PKK və ona bağlı təşkilatlarla mübarizə indiki görüşümüzdə müzakirə etdiyimiz əsas məsələlərdən idi. Türkiyə yeganə ölkə və yeganə müttəfiqdir ki, hər iki terror təşkilatı üzərində qələbə qazanmağa müvəffəq olub. Biz qəti şəkildə imkan verməyəcəyik ki, bu təşkilatlar gələcəkdə çiçəklənsin. Mübarizə davam etməlidir", - deyə Ərdoğan qeyd edib.скачать dle 11.3

Эрдоган призвал не допустить превращение Сирии в "рассадник терроризма"
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что Сирия не должна превратиться в "рассадник терроризма", а борьба с Рабочей партией Курдистана (PKK) и ИГИЛ ("Исламское государство") должна продолжиться.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом он сказал на пресс-конференции после переговоров с председателем Еврокомиссии Урсулой фон дер Ляйен, находящейся с визитом в Анкаре.
"В контексте Сирии необходимо предотвратить превращение страны в рассадник терроризма. Борьба как с ИГИЛ, так и с PKK и аффилированными с ней организациями была одним из главных вопросов, которые мы обсуждали на нашей нынешней встрече. Турция - единственная страна и единственный союзник, который победила обе террористические организации. Мы определенно не дадим этим организациям процветать впредь. Борьба должна продолжаться", - сказал Эрдоган.скачать dle 11.3