Fransanın müxalifət partiyası hökumətə etimadsızlıq göstərəcək
Solçu "Əyilməz Fransa” partiyası Baş nazir Fransua Bayrunun başçılıq etdiyi yeni hökumətə etimadsızlıq göstərəcəyini elan edib.
Bu barədə partiyanın parlament fraksiyasının lideri Matilda Pano "X" sosial şəbəkəsində yazıb.
Mişel Barnyenin rəhbərlik etdiyi əvvəlki Nazirlər Kabineti məhz etimadsızlıq votumu səbəbindən istefa vermək məcburiyyətində qalmışdı.
"Deputatların iki seçimi olacaq: Fransa Prezidenti Emmanuel Makronu dəstəkləmək və xilas etmək ya da senzura. Biz öz seçimimizi etmişik", - o bildirib.
Qeyd edək ki, Makron mərkəzçi "Demokratik Hərəkat" (MoDem) partiyasının lideri Fransua Bayrunu baş nazir təyin etməyi qərara alıb.скачать dle 11.3

"Непокорившаяся Франция" выдвинет вотум недоверия правительству Байру
Как передает Median.Az со ссылкой на зарубежные СМИ, об этом лидер фракции партии в парламенте Матильда Пано написала в соцсети "Х".
Предыдущий кабмин, который возглавлял Мишель Барнье, был вынужден уйти как раз из-за вотума недоверия.
"Депутатам будет доступно два варианта: поддержка и спасение президента Франции Эмманюэля Макрона или цензура. Мы сделали свой", - отметила она.
Отметим, что Макрон решил назначить премьер-министром Франции лидера центристской партии "Демократическое движение" (MoDem) Франсуа Байру.