Mask Trampın seçki kampaniyasına 260 milyon dollar xərcləyib
SpaceX-in qurucusu İlon Mask ABŞ-da prezident seçkiləri zamanı Donald Trampın Ağ Evə qayıtmasına kömək etmək üçün ən azı 260 milyon dollar xərcləyib.
Bu barədə Federal Seçki Komissiyasının sənədlərinə əsaslanaraq CNN telekanalı məlumat yayıb. Məqalədə qeyd olunur ki, SpaceX-in qurucusu prezident kampaniyasının ən böyük siyasi sponsorlarından biri olub və bu ilin seçkilərinin nəticəsinə böyük təsir göstərib.
ABŞ-nin seçilmiş prezidenti D.Tramp daha əvvəl elan edib ki, Mask və iş adamı Vivek Ramasvami hökumətin səmərəliliyinin artırılması və bürokratiyaya qarşı mübarizə aparacaq yeni quruma rəhbərlik edəcəklər. Tramp qeyd edib ki, yeni qurum geniş miqyaslı struktur islahatı aparmaq məqsədilə Ağ Ev və onun İnzibati Büdcə İdarəsi ilə əməkdaşlıq edəcək.скачать dle 11.3

СМИ: Маск потратил 260 млн долларов на предвыборную кампанию Трампа
Основатель SpaceX Илон Маск потратил во время президентской гонки в США не менее 260 млн долларов, чтобы помочь Дональду Трампу возвратиться в Белый дом.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщила телекомпания CNN, на основе документов Федеральной избирательной комиссии.
В публикации отмечается, что основатель SpaceX стал одним из крупнейших политических спонсоров президентской кампании и оказал большое влияние на исход выборов этого года.
Избранный президентом США Трамп ранее объявил, что Маск и бизнесмен Вивек Рамасвами возглавят новое ведомство, которое будет заниматься повышением эффективности правительства и борьбой с бюрократией. Трамп уточнил, что новый орган будет сотрудничать с Белым домом и его Административно-бюджетным управлением с целью проведения крупномасштабной структурной реформы.скачать dle 11.3