Yüksək vəzifəyə təyin edilən Xəyyam Məmmədov kimdir?
Prezidentin Sərəncamı ilə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi (ADSEA) sədrinə yeni müavinlər təyin olunub.
Zaur Mikayılovun birinci müavini təyin edilən Xəyyam Məmmədov əvvəllər bir sıra vəzifələrdə çalışıb.
Belə ki, 1975-ci ildə Moskva şəhərində anadan olmuşdur.
1992-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinə daxil olub, 1997-ci ildə həmin fakültəni hüquqşünas ixtisası üzrə bitirmişdir. Hazırda Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Dövlət İdarəçiliyi ixtisası üzrə dissertantıdır.
1997-2019-cu illərdə bir neçə xarici investisiyalı şirkətlərin törəmə müəssisələrində hüquqşünas, insan resursları, inzibati məsələlər üzrə departament rəhbəri, baş direktorun müavini və rəhbəri vəzifələrində, Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin Aparatında aparıcı mütəxəssis, Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Aparatında şöbə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
2020-ci ildə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin Baş icraçı direktorunun müavini təyin edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 22 fevral tarixli Sərəncamına əsasən "Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı" QSC-nin Müşahidə Şurasının üzvü təyin olunub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 16 may tarixli Sərəncamına əsasən "Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" QSC-nin (ASCO) Müşahidə Şurasının üzvü təyin olunub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 16 iyul tarixli Sərəncamına əsasən "Azərsığorta" ASC-nin Direktorlar Şurasının üzvü təyin olunub.

Кто он - новоназначенный зампредседателя Госагентства водных ресурсов Азербайджана?
Распоряжением Президента Азербайджана были назначены новые заместители председателя Государственного агентства водных ресурсов Азербайджана.
Как сообщает Qafqazinfo, назначенный первым заместителем Заура Микаилова Хайям Мамедов ранее работал на различных должностях.
Х.Мамедов родился в 1975 году в Москве. В 1997-2019 годах работал на различных должностях в дочерних предприятиях нескольких компаний с иностранными инвестициями, а также ведущим специалистом в Аппарате Министерства юстиции и начальником отдела в Аппарате Государственной службы по вопросам имущества при Министерстве экономики.
В 2020 году он был назначен заместителем генерального директора Азербайджанского инвестиционного холдинга.
В 2021 году распоряжением Президента он был назначен членом Наблюдательного совета ЗАО "Бакинский международный морской торговый порт", а в 2022 году - членом Наблюдательного совета ЗАО "Азербайджанское Каспийское морское пароходство" (ASCO).
Последним местом работы Хайяма Мамедова была должность члена совета директоров ОАО "Azərsığorta" (с 16 июля 2022 года).