Vətən müharibəsinin iştirakçısı hakim oldu
O, Prezident İlham Əliyevin imzaladığı bir sıra birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin təyin edilməsi haqqında Sərəncama əsasən, Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə hakim təyin edilib.
Qeyd edək ki, C.Nəbiyev 1990-cı ildə Bakı şəhərində anadan olub. O, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Hüquq fakültəsini bitirib.
C.Nəbiyev Müdafiə Nazirliyində təhqiqatçı, hərbi hissə komandirinin hüquq işləri üzrə köməkçisi kimi vəzifələrdə çalışıb.
Müdafiə nazirinin əmri ilə "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı və "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, C.Nəbiyev 2020-ci il sentyabr ayının 27-də başlayan 44 günlük Vətən müharibəsində iştirak edib. O, Prezident İlham Əliyevin müvafiq sərəncamları ilə "Cəbrayılın azad olunmasına görə", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Şuşanın azad olunmasına", "Döyüşdə fərqlənməyə görə" medalları ilə, həmçinin Müdafiə nazirinin əmri ilə "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə" 3-cü dərəcəli medal və "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə" 2-ci dərəcəli medalla təltif olunub.скачать dle 11.3

Участник Отечественной войны назначен судьей
Он назначен судьей Лянкоранского суда по тяжким преступлениям на основании распоряжения о назначении судей судов первой инстанции, подписанного Президентом Ильхамом Алиевым.
Отметим, что Дж.Набиев родился в 1990 году в Баку. Он окончил юридический факультет Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
Дж.Набиев работал в Министерстве обороны следователем, помощником командира воинской части по правовым вопросам.
Приказом министра обороны он был награжден юбилейной медалью "95 лет Вооруженным силам Азербайджанской Республики (1918-2013)" и юбилейной медалью "100 лет Вооруженным силам Азербайджанской Республики (1918-2018)".
Отметим, что Дж.Набиев участвовал в 44-дневной Отечественной войне, начавшейся 27 сентября 2020 года. Соответствующими распоряжениями Президента Ильхама Алиева он был награжден медалями "За освобождение Джебраила", "За освобождение Физули", "За освобождение города Шуша", "За боевые отличия", а также приказом министра обороны - медалью "За отличие в военной службе" 3-й степени и медалью "За отличие в военной службе" 2-й степени.скачать dle 11.3