Kolleclərə yeni təyinatlar olub
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin sədrinin müvafiq əmri ilə Mirvari Ağayeva Ağdaş Dövlət Humanitar Kollecinin direktoru, Ülviyyə Nəzərova isə İsmayıllı Dövlət İdarəetmə və Texnologiya Kollecinin tədris-tərbiyə işləri üzrə direktor müavini vəzifəsinə təyin ediliblər.
xəbər verir ki, bu barədə Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Mirvari Ağayeva 1995-1999-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində Biologiya müəllimliyi ixtisası üzrə ali təhsil alıb. O, 2015-2021-ci illərdə Ağdaş Dövlət Humanitar Kollecində müəllim, 2021-ci ildən təcrübə rəhbəri vəzifəsində çalışıb, 2024-cü ilin iyul ayından isə Ağdaş Dövlət Humanitar Kollecinin direktoru vəzifəsini müvəqqəti olaraq icra edib. M.Ağayeva çalışdığı dövrdə səmərəli fəaliyyətinə görə Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyəti və Yeni Azərbaycan Partiyası Ağdaş rayon təşkilatı tərəfindən fəxri fərmanla təltif edilib.
Ülviyyə Nəzərova 2002-2006-cı illərdə Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunda Tarix müəllimi ixtisası üzrə ali təhsil alıb. O, 2006-2023-cü illərdə Oğuz rayonunun Baş Daşağıl kənd tam orta məktəbində müəllim, 2023-cü ildən isə həmin məktəbin direktoru vəzifəsində çalışıb. Ü.Nəzərova 2023-cü ildə ADA Universiteti tərəfindən təşkil olunan "Bir müəllimin manifesti" ixtisasartırma proqramının iştirakçısı olub və proqram çərçivəsində Amerika Birləşmiş Ştatlarında təcrübə keçib.скачать dle 11.3

В колледжах Азербайджана произведены новые назначения
Согласно соответствующим приказам председателя Государственного агентства по науке и высшему образованию, Мирвари Агаева назначена директором Агдашского государственного гуманитарного колледжа, а Ульвия Назарова - заместителем директора по учебно-воспитательной работе Исмайыллинского государственного колледжа управления и технологий.
Как передает Median.Аz, об этом сообщили в госагентстве.
Мирвари Агаева получила высшее образование по специальности "учитель биологии" в Азербайджанском государственном педагогическом университете в 1995-1999 годах. Она работала преподавателем в Агдашском государственном гуманитарном колледже в 2015-2021 годах, с 2021 года занимала должность практического руководителя, а с июля 2024 года временно исполняла обязанности директора указанного учебного заведения. За эффективную деятельность в период работы М.Агаева была награждена почетной грамотой Исполнительной власти Агдашского района и районной организации партии "Ени Азербайджан".
Ульвия Назарова получила высшее образование по специальности "учитель истории" в Азербайджанском институте учителей в 2002-2006 годах. Она работала преподавателем в средней школе села Баш Дашагыл Огузского района в 2006-2023 годах, а с 2023-го занимала должность директора указанного учебного заведения. У.Назарова в 2023 году была участницей программы повышения квалификации "Манифест одного учителя", организованной Университетом АДА, и прошла стажировку в Соединенных Штатах Америки в рамках программы.скачать dle 11.3