Mayk Tayson məğlubiyyətdən sonra boksdakı taleyi ilə bağlı açıqlama verdi
-ın verdiyi məlumata görə, o, bloqer Ceyk Pola məğlub olduqdan sonra "Netflix" efirində bunu bəyan edib.
Jurnalist ondan Pola qarşı döyüşünün sonuncu olub-olmadığını soruşub.
"Mən belə düşünmürəm. Hər şey vəziyyətdən asılı olacaq. Bəlkə də onun qardaşını döyüşə çağıracağam", - deyə Tayson Ceyk Polun qardaşı Loqan Pola baxaraq deyib.
Loqan Pol isə dərhal Taysona cavab verib:
"Lənət olsun, mən səni öldürəcəyəm, Mayk".
Tayson həmçinin döyüşdən məmnun olduğunu əlavə edib.
"Çətin döyüş idi, Ceyk yaxşı döyüşçüdür, tamaşaçıların hörmətinə tamamilə layiqdir", - deyə o əlavə edib.
Xatırladaq ki, bu gün super ağır çəki kateqoriyasında keçmiş mütləq dünya çempionu 58 yaşlı Tayson 27 yaşlı amerikalı bloqer Ceyk Pola qarşı boks döyüşündə məğlub olub. "AT&T Stadium"da (ABŞ, Texas ştatı, Arlinqton) keçirilən döyüş səkkiz raund davam edib və Pol hakimlərin yekdil qərarı ilə qalib elan olunub.
Bu görüş dünyanın ən bahalı döyüşü olaraq tarixə düşüb. Mayk Tayson və Ceyk Polun hər biri döyüşdən təxminən 20 milyon dollar qazanacaq.скачать dle 11.3

Майк Тайсон отказался уходить из бокса после поражения от Джейка Пола
Как передает Median.Az со ссылкой на РБК, об этом он заявил в эфире Netflix после поражения от блогера Джейка Пола.
"Я так не думаю", - сказал Тайсон, отвечая на вопрос о том, является ли его бой против Пола последним.
"Все будет зависеть от ситуации. Возможно, [вызову на бой] его брата", - сказал Тайсон и посмотрел на Логана Пола, брата Джейка. Тот сразу ответил Тайсону: "Черт, я убью тебя Майк".
Также Тайсон добавил, что счастлив от того, как выступил. "Трудный бой, он хороший боец, абсолютно заслуживает уважения от публики", - добавил он.
В субботу бывший абсолютный чемпион мира в супертяжелом весе 58-летний Тайсон проиграл боксерский бой 27-летнему американскому блогеру Полу. Поединок проходил на арене "Эй-ти-энд-ти Стэдиум" в Арлингтоне (штат Техас) и продлился восемь раундов, Пол победил единогласным решением судей.скачать dle 11.3