COP29 iştirakçıları üçün taksi xidməti ilə bağlı YENİLİK
COP29 konfransında iştirak etmək üçün ölkəmizə səfər edən nümayəndə heyətləri, eləcə də yerli iştirakçılar üçün sərnişindaşıma xidmətlərinin əlçatanlığının təmin edilməsi məqsədilə "Bolt" və "Yango" taksi şirkətlərinin mobil tətbiqlərində "COP29" kateqoriyası yaradılıb.
COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti və Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tərəfindən bu ilin 11-22 noyabr tarixlərində Bakıda keçiriləcək COP29-a qatılacaq onminlərlə iştirakçının tədbir məkanları arasında rahat gediş-gəlişini təmin etmək istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bu çərçivədə tədbir iştirakçıları xüsusi marşrut üzrə hərəkət edəcək avtobuslarla yanaşı, "Bolt" və "Yango" kimi şirkətlərin mobil tətbiqlərindən də rahatlıqla istifadə edə biləcəklər. Bunun üçün adıçəkilən taksi şirkətlərinin mobil tətbiqlərinin sifariş menyularına "COP29" kateqoriyası daxil edilib. Bu funksiya sadəcə sifariş prosesini asanlaşdırmır, eyni zamanda sifarişçiləri ən yaxın taksi dayanacağına yönləndirir. Prosesin təhlükəsizliyini nəzərə alaraq, sözügedən taksi şirkətləri tərəfindən bu kateqoriya üzrə xüsusi avtomobillər ayrılıb və müvafiq stikerlərlə fərqləndirilib.
Bununla yanaşı, rəsmi COP29 tərəfdaşı olan "Baku Taxi" şirkəti də konfrans iştirakçılarına öz xidmətlərini təklif edir. Bu şirkətə məxsus taksilər Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportundakı "Terminal-1" və Bakı Stadionunun müvafiq ərazilərində xidmət göstərəcəklər. Qeyd edək ki, "Baku Taxi"nin xidmətləri konfransda iştirak üçün akkreditasiyadan keçmiş və ya iştiraka dair təsdiq məktubu almış təkərli oturacaq istifadəçiləri üçün ödənişsiz olacaq.скачать dle 11.3

В приложениях службы такси создана категория COP29
Для обеспечения доступности пассажирских перевозок для делегаций, которые посетят страну для участия в конференции COP29, а также для местных участников, в мобильных приложениях такси Bolt и Yango создана категория COP29.
Операционная компания COP29 Азербайджан и Министерство цифрового развития и транспорта продолжают работу по обеспечению комфортного передвижения десятков тысяч участников COP29 между местами проведения мероприятий, которые пройдут в Баку с 11 по 22 ноября. В рамках этого участники мероприятия смогут легко пользоваться не только автобусами, следующими по специальному маршруту, но и мобильными приложениями таких компаний, как Bolt и Yango. Для этого в меню заказов мобильных приложений указанных компаний такси добавлена категория COP29. Эта функция не только упрощает процесс заказа, но и направляет заказчиков к ближайшей стоянке такси. Учитывая безопасность процесса, указанные компании выделили специальные автомобили по этой категории и отметили их соответствующими стикерами.
Кроме того, компания Baku Taxi, являющаяся официальным партнером COP29, также предлагает свои услуги участникам конференции. Такси этой компании будут обслуживать в соответствующих зонах "Терминала-1" Международного аэропорта Гейдар Алиев и Бакинского стадиона.
Отметим, что услуги Baku Taxi будут бесплатными для участников на инвалидных колясках, прошедших аккредитацию или получивших письмо-подтверждение для участия в конференции.скачать dle 11.3